BŁĄD 404

Upss! Nie znaleziono takiej strony.

Inne artykuły

Alab: współpraca z siecią poradni dietetycznych

Autor:
Dodano: 7.02.2016

Alab Laboratoria poinformowała o nawiązaniu współpracy z siecią poradni dietetycznych „Mój Dietetyk”, które oferują doradztwo żywieniowe, zarówno dla osób zdrowych jak i cierpiących na schorzenia dieto-zależne.

Placówki sieci „Mój Dietetyk” działają w 25 miastach Polski, między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdyni, Wrocławiu, Gdańsku oraz Łodzi.

Placówki oferują konsultacje żywieniowe i opracowane indywidualnie programy żywieniowe. Oferują także catering dietetyczny, obliczanie wartości odżywczej menu. Organizują warsztaty na temat odżywiania

Alab prowadzi ponad 170 punktów pobrań oraz 57 laboratoriów diagnostycznych na terenie całego kraju. W ofercie sieci jest ponad 1000 badań diagnostyki laboratoryjnej.

Przeczytaj teraz

Enel-Med: nowa placówka w Warszawie

Autor:
Dodano: 11.01.2017


10 stycznia 2017 roku Centrum Medyczne Enel-Med otworzyło nową placówkę zlokalizowaną w warszawskim Wilanowie przy ulicy Rzeczypospolitej 14 w Galerii Alto Wilanów.

Przychodnia zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych. Oferuje konsultacje w kilkunastu specjalnościach, świadczenia w zakresie medycyny pracy i medycyny rodzinnej, leczenie stomatologiczne (wraz z ortodoncją, implantologią, protetyką, chirurgią stomatologiczną i stomatologią estetyczną), także dla dzieci, diagnostykę (laboratoryjną i obrazową (RTG, także pantomogram, oraz USG).

W placówce oferowana jest między innymi zaawansowana diagnostyka ginekologiczna, wykonywana za pomocą najnowszej generacji aparatu USG 4D.

Grupa Enel-Med istnieje od 1993 roku. Od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej skład wchodzą oddziały wysokospecjalistyczne w wielu miastach Polski (między innymi w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach), dwa szpitale medyczne oraz klinika medycyny estetycznej Estell i medycyny sportowej Enel-Sport.

Pod koniec grudnia 2016 roku Enel-Med otworzył nową przychodnię w  Krakowie.

 

Przeczytaj teraz

Lux Med wprowadza zmiany w warszawskich centrach medycznych

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 17.03.2018

Lux Med wprowadzi zmiany w swoich warszawskich placówkach zlokalizowanych przy ulicy Szernera  i przy ulicy Bobrowieckiej. W pierwszej z tych placówek powstanie oddział pediatryczny, w drugiej – zwiększona zostanie liczbę gabinetów rehabilitacyjnych.

W centrum medycznym przy ulicy Szernera 3 planowany jest duży oddział pediatryczny, w ramach którego będą działały zarówno gabinety dla dzieci chorych jak i dla dzieci zdrowych oraz gabinety zabiegowe z możliwością pobrań krwi i wykonywania szczepień. Będzie także możliwość korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej.

Natomiast w placówce przy ulicy Bobrowieckiej 1 z myślą o dorosłych pacjentach zwiększona zostanie liczba gabinetów oraz dostępność usług rehabilitacyjnych. Placówka zapewnia specjalistyczną opiekę lekarzy i fizjoterapeutów oraz szeroki zakres usług rehabilitacyjnych.

W Warszawie Lux Med prowadzi prawie 30 placówek (w tym przychodnie Medycyny Rodzinnej). W całej Polsce Grupa posiada ponad 200 własnych i 2600 placówek współpracujących. Obejmuje opieką prawie 2 miliony pacjentów.

Przeczytaj teraz

Nowe przepisy w sprawie potwierdzania prawa do świadczeń

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 4.09.2020

18 września 2020 roku wejdzie w życie rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie warunków występowania o sporządzenie dokumentu elektronicznego potwierdzającego prawo do świadczeń opieki zdrowotnej.

Dotychczas rozporządzenie określało warunki występowania o sporządzenie dokumentu elektronicznego potwierdzającego prawo do świadczeń tylko dla jednej istniejącej możliwości – za pośrednictwem usługi świadczonej przez system teleinformatyczny Narodowego Funduszu Zdrowia (eWUŚ).

Obecnie możliwość taką daje także Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Jest to inne narzędzie, upraszczające i ułatwiające proces występowania o dokument potwierdzający prawo do świadczeń, gdyż dokonanie weryfikacji będzie mogło odbywać się już z poziomu aplikacji gabinetowej.

W związku z tym do rozporządzenia dodany został przepis, który określa warunki, jakie należy spełnić w przypadku występowania o dokument elektroniczny za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych przez aplikację gabinetową (gabinet.gov.pl).

Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami w przypadku niebędącej świadczeniodawcą osoby uprawnionej musi być spełniony warunek potwierdzenia posiadania prawa wykonywania zawodu medycznego uprawniającego do wystawiania recept oraz zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne przez uzyskanie takiej informacji za pośrednictwem Centralnego Wykazu Pracowników Medycznych.

Czytaj także: Przepisy dotyczące medycyny laboratoryjnej wymagają zmian>>>

Poza tym niebędąca świadczeniodawcą osoba uprawniona będzie musiała zobowiązać się do przestrzegania przepisów dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzania danych, które otrzyma, oraz zachowania w tajemnicy i nieujawniania tych danych.

Rozporządzenie określa, jakie dane świadczeniodawca oraz niebędąca świadczeniodawcą osoba uprawniona udostępnia Funduszowi, występując o sporządzenie dokumentu potwierdzającego prawo do świadczeń, będzie to numer identyfikacyjny świadczeniodawcy określony przez Fundusz, kod oddziału wojewódzkiego oraz numer PESEL osoby występującej o sporządzenie dokumentu potwierdzającego prawo do świadczeń w imieniu świadczeniodawcy.

W przypadku niebędącej świadczeniodawcą osoby uprawnionej Funduszowi przekazane zostaną: numer prawa wykonywania zawodu niebędącej świadczeniodawcą osoby uprawnionej, kod przynależności do danej grupy zawodowej tej osoby oraz jej numer PESEL.

Rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków występowania o sporządzenie dokumentu elektronicznego potwierdzającego prawo do świadczeń opieki zdrowotnej zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 3 września 2020 roku (poz. 1516).

Przeczytaj teraz

CSIOZ zaprasza na konferencję

Autor:
Dodano: 22.06.2012

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zaprasza do udziału w konferencji pod nazwą.: Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – interoperacyjność i wdrażanie. Konferencja odbędzie się w dniach 2-3 lipca 2012 w Warszawie.

Konferencja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach „Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013”.

W programie konferencji znajdą się sesje wykładowe między innymi na temat wdrażania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, na temat realizacji Projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych”, Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej u progu XXI wieku czy Dokumentacja pielęgniarska w wersji elektronicznej próby wdrożenia z elementami ICNP a także sesje warsztatowe.

Wśród prelegentów będą przedstawiciele CSIOZ-u, Wojskowej Akademii Technicznej oraz przedstawiciele placówek medycznych.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie CSIOZ-u:

http://www.csioz.gov.pl/indexDetail.php?id=142

http://www.csioz.gov.pl/konferencja/

Przeczytaj teraz

Rehasport Clinic opiekuje się klubem Polonia Warszawa

Autor:
Dodano: 24.01.2017

Od 1 stycznia 2017 roku Polonia Warszawa, najstarszy z obecnie funkcjonujących klubów piłkarskich w stolicy, znajduje się pod opieką specjalistów z Rehasport Clinic z Poznania. W grudniu 2016 roku Rehasport  otworzył oddział w Warszawie, działający w Szpitalu Medicover na Wilanowie.

Od początku 2017 roku piłkarze Polonii Warszawa mogą liczyć na opiekę medyczną ze strony lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów przygotowania fizycznego ośrodka znajdującego się wśród placówek medycznych FIFA Medical Centre of Excellence.

Rehasport Clinic sprawuje opiekę także nad medalistami igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, jest również oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. Teraz do tego grona dołączyła Polonia Warszawa.

W poniedziałek 2 stycznia 2017 roku w siedzibie Rehasport Clinic przy al. Rzeczypospolitej 5 w Warszawie piłkarze „Czarnych Koszul” oficjalnie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Każdy z graczy został poddany Biomechanicznej Ocenie Funkcjonalnej – serii testów i pomiarów pozwalających na obiektywną ocenę takich parametrów, jak: siła i wytrzymałość mięśniowa, poziom propriocepcji (tzw. czucia głębokiego) czy też poprawność wykonywania podstawowych wzorców ruchowych.

Regularne przechodzenie Biomechanicznej Oceny Funkcjonalnej pozwala na monitorowanie postępów oraz zagrożeń dla zdrowia, a także lokalizowanie i eliminowanie tzw. słabych ogniw. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia kontuzji, zwłaszcza w okresie przygotowawczym do sezonu.

Rehasport to specjalistyczna sieć klinik ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Główna siedziba mieści się w Poznaniu, w biurowcu Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej. W roku 2013 został otwarty Szpital Rehasport Klinic, który mieści się w Poznaniu przy ulicy Jasielskiej 14. Placówka posiada dwie sale operacyjne oraz osiem pokoi dla pacjentów i oferuje zabiegi operacyjne, usługi z zakresu rehabilitacji sportowej, rehabilitacji ortopedycznej, opieki pozabiegowej oraz odnowy biologicznej. Można tutaj skorzystać z usług poradni medycyny podróży, onkologicznej, okulistycznej, psychologicznej, pediatrycznej, urologicznej i wielu innych.

Rehasport posiada także oddział w Koninie, prowadzący sklep ortopedyczny oraz oferujący usługi rehabilitacyjne, a także placówkę w Trójmieście, która działa na terenie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu.

Większość usług oferowanych przez Rehasport stanowią usługi komercyjne.

 

Przeczytaj teraz