Spotkanie w sprawie cyfryzacji medycyny pracy

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 9.07.2025

Wczoraj (8.07.2025 r.) eksperci Pracodawców Medycyny Prywatnej uczestniczyli w roboczym spotkaniu dotyczącym cyfryzacji medycyny pracy, które odbyło się w Centrum e-Zdrowia.

Z ramienia Pracodawców Medycyny Prywatnej w spotkaniu uczestniczyli: Barbara Kopeć – Wiceprezeska Zarządu PMP, Paweł Łangowski – Członek Zarządu PMP, a także eksperci: Katarzyna Kot-Nowak, Paweł Kłos oraz Robert Tomaka.

Rozmawialiśmy m.in. na temat:
🔝integracji danych medycznych,
🔝rozwoju platformy P1,
🔝e-profilu pacjenta,
🔝ujednolicenia wzorów dokumentów elektronicznych,
🔝e-karty zdrowia dziecka,
🔝centralnego repozytorium,
🔝poszerzenia funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta (IKP),
🔝wdrożenia rozwiązań opartych na predykcji danych.

W spotkaniu udział wzięła Dr Małgorzata Olszewska – Dyrektor Centrum e-Zdrowia i współpracownicy, a także Prof. Jolanta Walusiak-Skorupa – Dyrektor Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi oraz przedstawiciele IMP.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie oraz merytoryczną dyskusję.

Przeczytaj teraz

Pracodawcy Medycyny Prywatnej spotkali się z Dyrektor CeZ

Autor: Medycyna Prywatna
Dodano: 15.01.2025

14 stycznia 2025 r. w siedzibie Centrum e-Zdrowia odbyło się spotkanie przedstawicieli Pracodawców Medycyny Prywatnej (PMP) z Dyrektor CeZ – Małgorzatą Olszewską.

Ze strony CeZ w spotkaniu udział wzięli także: Andrzej Sarnowski – Dyrektor Pionu Rozwoju SIM i Wdrożeń (ZDII), Radosław Michałek – p.o. Dyrektora Pionu Rozwoju Produktów e-Zdrowia (ZDI) oraz Mariusz Czyżak – Dyrektor Pionu do Spraw Ładu Organizacji.

Rozmawialiśmy między innymi na temat:
📌 strategii rozwoju e-Zdrowia i priorytetowych obszarów,
📌 informatyzacji systemu ochrony zdrowia i wymiany danych medycznych,
📌 centralnej e-rejestracji i EKOK,
📌 finansowania działań w ramach KPO,
📌 technologii AI i ich zastosowania w medycynie,
📌 programu „Profilaktyka 40 PLUS” i jego przyszłości,
📌 jednolitego słownika badań diagnostyki laboratoryjnej,
📌 cyfryzacji dokumentacji medycznej w ramach medycyny pracy i medycyny szkolnej,
📌 projektów i działań CeZ w innych obszarach.

Serdecznie dziękujemy za możliwość merytorycznej dyskusji i jednocześnie mamy nadzieję, że to spotkanie będzie doskonałym wstępem do dalszej, owocnej współpracy w zakresie wprowadzania innowacyjnych narzędzi w celu informatyzacji systemu ochrony zdrowia.

Przeczytaj teraz