Toruń: Citomed uruchomił nocną i weekendową opiekę medyczną

0
467

Lecznice Citomed z Torunia zaoferowały nową usługę w zakresie komercyjnych nocnych i weekendowych konsultacji internistycznych i pediatrycznych oraz usług pielęgniarskich. Oprócz wizyt w placówce dostępne są także wizyty domowe.

Wizyty wieczorne dostępne są od godziny 19.00, weekendowe – od 9.00 do 12.00, można z nich skorzystać w przychodni głównej Citomed przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73.

Do 30 kwietnia 2018 Citomed udzielał świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej jako podwykonawca Szpitala Miejskiego oraz Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu. Nocna i świąteczna pomoc działała także w Citomed przed wejściem w życie sieci szpitali.

Lecznice Citomed to sześć placówek, zlokalizowanych w Toruniu przy ulicach: Lubickiej 19/21, Skłodowskiej-Curie, Tuwima, Kosynierów oraz Paderewskiego (Lubicz Górny). W przychodni przy ulicy Skłodowskiej-Curie działa także apteka Cito. Przy ulicy Lubickiej powstanie nowa siedziba przychodni.

Lecznice Citomed oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę oraz leczenie szpitalne. Placówka posiada dwie sale operacyjne oraz dwie sale pooperacyjne. Oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Wartość kontraktu zawartego na rok 2018 przez dwa podmioty – NZOZ Citomed sp. z o.o. oraz NZOZ Lecznice Citomed sp. z o.o. ma wartość około 5,6  mln zł. Kontrakt przeznaczony jest na leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, stomatologię, rehabilitację, opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień, profilaktyczne programy zdrowotne i terapię izotopową.