59 prywatnych placówek w sieci szpitali

0
315

27 czerwca 2017 roku oddziały województwie Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowały wykazy placówek, które znajdą się w sieci szpitali. Będzie ona obowiązywała od 1 października 2017 roku. Wszystkich szpitali w sieci znalazło się 593, wśród nich 59 prywatnych podmiotów, czyli 10 procent wszystkich placówek.

Najwięcej prywatnych placówek w sieci znalazło się w województwie dolnośląskim – 8. Na poziomie I są to szpitale EMC – we Wrocławiu, Mikulicz w Świebodzicach, Regionalne Centrum Zdrowia w Lubiniu oraz Szpital Bukowiec w Kowarach. Na poziomie II znalazło się   Miedziowe Centrum Zdrowia z Lubinia, a na III – Medinet Centrum Chorób Serca. Wśród szpitali pulmonologicznych jest Centrum Medyczne Karpacz oraz Izerskie Centrum Pulmonologii i Chemioterapii Izer-Med ze Szklarskiej Poręby.

Na Mazowszu i Śląsku w sieci jest po 7 prywatnych placówek.

W województwie śląskim do pierwszego stopnia sieci trafiły szpitale w Pszczynie (prowadzone przez Centrum Dializa), w Ustroniu (American Heart of Poland), w Blachowni (Polska Grupa Medyczna), a także placówki prowadzone przez zakony: Szpital św. Józefa w Mikołowie (Zakon Boremeuszek), Szpital Bonifratrów w Katowicach oraz Szpital św. Kamila w Tarnowskich Górach (Zakład Posługujący Chorym Ojcowie Kamilianie).

Do sieci trafił także szpital geriatryczny w Katowicach prowadzony przez EMC Silesia (wpisany do grupy szpitali III stopnia).

W województwie mazowieckim do pierwszego stopnia sieci trafiły szpitale w Gostyninie (Arion-Med), w Piasecznie (EMC) oraz w Pułtusku (Gajdamed). Do grupy szpitali onkologicznych natomiast placówki w Warszawie – Magodent (Grupa Lux Med),  w Wieliszewie (Mazowiecki Szpital Onkologiczny), w Otwocku (Europejskie Centrum Zdrowia) oraz w Radomiu (szpital prowadzony przez Kliniki Neuroradiochirurgii).

W województwie łódzkim jest 6 prywatnych szpitali w sieci. Do I stopnia sieci należą szpitale – Bonifratrów w Łodzi, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Głownie, AMG w Rawie Mazowieckiej, a do II stopnia – szpital w Brzezinach oraz w Łasku (prowadzony przez spółkę Dializa). Wśród szpitali onkologicznych jest natomiast Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

W województwie lubuskim do I stopnia sieci trafiło pięć placówek Grupy Nowy Szpital: we Wschowie, Skwierzynie, Kostrzynie nad Odrą, Świebodzinie i Szprotawie. Do III poziomu zaliczono Medinet Dolnośląskie Centrum Chorób Serca, szpital w Nowej Soli.

W województwie kujawsko-pomorskim w sieci I stopnia znalazły się placówki Grupy Nowy Szpital działające w Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie.

W województwie małopolskim w sieci II stopnia znalazły się szpitale: Grupy Nowy Szpital w Olkuszu oraz Scanmed Szpital Św. Rafała w Krakowie, a w sieci III stopnia – Szpital Bonifratrów w Krakowie.

W województwie lubelskim w sieci znalazły się szpitale w Biłgoraju (Grupy Arion) oraz w Rykach (AMG), zakwalifikowane do placówek I stopnia.

W województwie podkarpackim do sieci trafiły placówki: Pro-Familia w Rzeszowie (umieszczona wśród placówek I stopnia) oraz Szpital Specjalistyczny w Rudnej Małej i Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej AHP (dopisane do sieci II stopnia).

W województwie zachodniopomorskim w sieci I stopnia znalazły się szpitale: EMC w Kamieniu Pomorskim, w Gryfinie (z większościowym udziałem spółki Dom Lekarski), w Białogardzie (Centrum Dializa), w Drawsku Pomorskim (Szpitale Polskie) oraz w Połczynie (spółka Przyjazny Szpital). Wśród szpitali onkologicznych znalazło się Międzynarodowe Centrum Onkoterapii Szpital w Koszalinie spółki Affidea.

W województwie świętokrzyskim do sieci trafiły trzy placówki (I stopnia): szpital w Opatowie spółki Centrum Dializa oraz dwa szpitale Grupy Artmedik  – w Jędrzejowie oraz w Kielcach (Szpital Kielecki im. św. Aleksandra).

W województwie pomorskim w sieci I stopnia znalazły się placówki w Kwidzynie (EMC) oraz w Sztumie (Szpitale Polskie).

W Wielkopolsce do I stopnia sieci nie trafiły placówki prywatne, wśród placówek II stopnia znalazł się szpital Centrum HCP z Poznania.

Żaden prywatny szpital nie znalazł się w sieci województwa podlaskiego, a tylko jeden w województwie opolskim – szpital EMC w Ozimku. Podobnie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie jest to  Szpital Ginekologiczno-Położniczy Malarkiewicz z Olsztyna.

W sieci wszystkich szpitali I stopnia jest 282, II stopnia- 96, III stopnia – 62. Pulmonologicznych i onkologicznych jest 50, pediatrycznych – 13, a ogólnopolskich – 90. Jest to stan na dzień 27 czerwca 2017 roku.