Affidea: nowy rezonans w szpitalu w Olszynie

0
410

Od stycznia 2018 roku pacjenci z województwa warmińsko-mazurskiego mogą korzystać z nowoczesnego rezonansu magnetycznego zlokalizowanego w olsztyńskim Centrum Diagnostycznym Affidea.

Placówka zlokalizowana na terenie Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie oferuje pacjentom badania przy użyciu 1,5-teslowego rezonansu magnetycznego Optima MR450w 1.5T z systemem Gem Suite.

Urządzenie to umożliwia komfortową i bezbolesną diagnostykę w onkologii, w tym raka piersi oraz szeregu innych, także nieonkologicznych schorzeń.

Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MR) jest bezbolesną, nieinwazyjną i bezpieczną techniką diagnostyczną. Wykorzystuje naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Za pomocą badania MR możliwe jest uzyskanie obrazów ośrodkowego układu nerwowego, tkanek miękkich i innych narządów wewnętrznych.

W urządzeniu zastosowana została technologia ograniczenia emisji hałasu (Acoustic Reduction Technology, ART) — podczas przeprowadzania badań mózgu, kręgosłupa i układu mięśniowo-szkieletowego bez pogorszenia jakości obrazu.

– W Affidei dążymy do tego, by pacjenci mieli jak największy dostęp do nowoczesnych metod diagnostyki obrazowej. Systematycznie doposażamy nasze placówki w najnowszy sprzęt, taki jak nowy rezonans magnetyczny Optima MR450w w Olsztynie. Dzięki zastosowaniu wielu funkcji jak na przykład silent scan, czy wykorzystaniu elastycznych cewek, komfort pacjenta zostaje podwyższony, a jednocześnie zostaje zachowana wysoka jakość diagnostyczna badania. Obecnie prowadzimy w Polsce 24 centra diagnostyczne rezonansu magnetycznego, w których wykonujemy badania na 27 aparatach MR, co pozwala nam na diagnozowanie blisko 200 tysięcy pacjentów rocznie – mówi Agnieszka Szpara, Prezes Zarządu Affidea Polska.

Firma Affidea  jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w  ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Europie. W 179 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia badania diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Dostarcza również zdalną diagnostykę, oferując wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia prawie 6 000 specjalistów medycznych. Posiada centra na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie.