Badanie optometryczne w Centrum Medycznym Mavit

0
417

Centrum Medyczne Mavit wprowadziło do swojej oferty usługę optometryczną. W ramach wizyty wykwalifikowany optometrysta przeprowadza pełne optometryczne badanie wzroku oraz dobór korekcji okularowej. Usługa dostępna jest w warszawskich ośrodkach Mavit.

Usługi są komercyjne, koszt konsultacji wynosi 120 zł.

Optometrysta to specjalista w zakresie ochrony zdrowia, który zajmuje się badaniem stanu układu wzrokowego i procesu widzenia. Specjalizuje się w korygowaniu wad wzroku – takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm – za pomocą soczewek okularowych.

Może także zlecić lub przeprowadzić rehabilitację układu wzrokowego, jeśli zdiagnozuje taką konieczność. Ponadto sprawdza, czy w układzie wzrokowym nie występują zmiany chorobowe, a w przypadku ich obecności kieruje pacjenta do lekarza okulisty bądź innego specjalisty.

Wizyta optometryczna w ośrodkach Mavit obejmuje pomiar refrakcji, pomiar i ocenę stanu widzenia obuocznego i akomodacji, pomiar krzywizny rogówki wraz z pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz grubości rogówki, dobór i przepisanie okularów korekcyjnych oraz sprawdzanie urządzeń optycznych pod względem ich sprawności, bezpieczeństwa, wygody stosowania i wpływu na styl życia a także udzielanie porad związanych ze stanem narządu wzroku.

Mavit prowadzi w Warszawie Szpital Specjalistyczny przy ulicy Podleśnej 61. W placówce przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W sierpniu 2018 placówka rozpoczęła wykorzystywanie Jett Plasma Medical – nowoczesnego urządzenia do małoinwazyjnego usuwania drobnych zmian i niedoskonałości w obrębie aparatu ochronnego oka.

W Warszawie Mavit prowadzi też  ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.