Carolina Medical Center: nowy zabieg Spine Jack® System

0
343

Warszawski szpital ortopedyczny Carolina Medical Center wprowadził do swojej oferty nowy zabieg. Spine Jack® System to małoinwazyjny, przezskórny system do stabilizacji (anatomicznej repozycji) kręgosłupa w osteoporotycznych i urazowych złamaniach kompresyjnych kręgosłupa oraz w nowotworach.

Złamanie kompresyjne obejmuje uszkodzeniem trzony kręgowe, w wyniku czego następuje ich zapadnięcie oraz zmniejszenie wysokości. Dochodzi do niego zazwyczaj podczas urazu. Kręgosłup zostaje poddany działaniu dużych sił, dlatego ulega kompresji. Konsekwencją jest silny ból, pojawiający się od razu po wypadku, a w przypadkach znacznego uszkodzenia mogą pojawiać się zaburzenia neurologiczne pod postacią zaburzeń czucia czy niedowładów kończyn dolnych.

Zabieg, w którym wykorzystuje się Spine Jack® System, trwa od 30 do 45 minut. Polega na przezskórnym wprowadzeniu dwóch igieł przeznasadowych. Dzięki nim neurochirurg jest w stanie umieścić w trzonie druty Kirschnera, które stanowią prowadnice dwóch narzędzi dostępowych – wiertła oraz przymiaru implantów. Po przygotowaniu przestrzeni wewnątrz trzonu, wprowadzane są dwa implanty. Ich stopniowe, obustronne rozprężanie pozwala na odtworzenie anatomicznej wysokości złamanego trzonu. Stabilizatory są wypełnione cementem usztywniającym konstrukcję.

Dzięki metodzie z użyciem Spine Jack® System zminimalizowane jest ryzyko złamań sąsiadujących trzonów oraz degeneracji dysków, dzięki odbudowaniu anatomicznej biomechaniki kręgosłupa. Pacjent jest pionizonowany już kilka godzin po zabiegu, a na drugi dzień otrzymuje wypis do domu.

Carolina Medical Center to pierwsza w Polsce prywatna placówka medyczna specjalizująca się w leczeniu i prewencji urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Zatrudnia między innymi specjalistów z zakresu ortopedii, neurochirurgii, chirurgii dziecięcej, reumatologii, neurologii i rehabilitacji. Zapewnia kompleksową opiekę medyczną – całodobowe ambulatorium urazowe, konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową i funkcjonalną, leczenie operacyjne i nieinwazyjne, rehabilitację, badania biomechaniczne, trening motoryczny.

Crolina Medical Center jest częścią Grupy Lux Med – lidera rynku prywatnych usług medycznych w Polsce.