Centrum Amethyst: dobiega końca inwestycja w Zgorzelcu

0
303


Inwestycja związana z budowanym przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu Centrum Radioterapii Amethyst weszła już w końcową fazę. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, dostawa wewnętrznego wyposażenia oraz zagospodarowanie terenu.

Uruchomienie Centrum zapewni w Zgorzelcu międzynarodowe standardy leczenia onkologicznego, dostęp pacjentów do nowoczesnego sprzętu oraz możliwość odbycia całości terapii w jednym miejscu.

To długo oczekiwana zmiana ważna dla pacjentów nie tylko ze Zgorzelca, ale również innych ośrodków z południowo-zachodniego krańca województwa dolnośląskiego.

Koszt całości inwestycji pokrywa sieć Amethyst, która działa w kilku krajach Europy, a w Polsce od 4 lat prowadzi Centrum Radioterapii w Krakowie.

W powstającym Centrum Amethyst w Zgorzelcu 13 grudnia 2017 roku miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie ze środków unijnych dwóch projektów, które będzie realizował szpital – Miedziowo-Turoszowskiego Zagłębia Onkologicznego oraz Regionalnego Centrum Opieki Koordynowanej. Przy tej okazji władze województwa oraz goście obejrzeli zainstalowane w placówce nowoczesne akceleratory.