Częstochowa: nowy specjalista w CM Klara

0
402

Centrum Medyczne  Klara z Częstochowy rozszerzyło zakres usług o konsultacje psychoonkologa. Konsultacje są komercyjne, koszt konsultacji to 100 zł.  Psychoonkologia jest dziedziną nauki wyrosłą na styku psychologii z onkologią i opiera się na założeniu ścisłego związku pomiędzy psychiką a kondycją fizyczną organizmu.

Zajmuje się profilaktyką przeciwnowotworową, szeroko rozumianą psychoedukacją, pomocą osobom chorującym onkologicznie oraz ich bliskim na każdym etapie choroby i powrotu do zdrowia ale też po samym wyleczeniu.

Psychoonkolog może pomagać także pacjentom cierpiącym na inne niż nowotworowe choroby przewlekłe, którzy wykazują trudności adaptacyjne do nowej, zmienionej chorobą, sytuacji osobistej, dotkliwie przeżywają swoje ograniczenia, nie potrafią poradzić sobie ze swoimi emocjami.

Pomoc psychoonkologa polega na uczeniu opanowywania negatywnych skutków stresu wywołanego chorobą oraz jej leczeniem, pomocy w adaptacji do nowej sytuacji, urealnieniu obrazu choroby, nauce regulowania uczuć, a tym samym poprawienia komfortu życia pacjenta oraz jego bliskich.

Centrum Medyczne Klara działa od 2012 roku. Oferuje kompleksowe usługi medyczne, w tym konsultacje świadczone przez prawie 30 poradni specjalistycznych, diagnostykę, chirurgię jednego dnia oraz rehabilitację. Prowadzi także Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Chorób Dietozależnych. W placówce funkcjonuje gabinet medycyny pracy oraz medycyny estetycznej a także pracownia diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym.

Placówka posiada oddziały szpitalne świadczące usługi w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, medycyny sportowej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Usługi placówki w przeważającej większości są komercyjne.

Centrum Medyczne Klara prowadzi JST sp. z o.o. Centrum mieści się w budynku o powierzchni prawie 5 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowanym przy ulicy Wały Generała Józefa Dwernickiego 43/45.