Dąbrowa Tarnowska: Centrum Zdrowia Tuchów inwestuje w oddziały szpitalne

0
260

Centrum Zdrowia Tuchów, które prowadzi oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, wyremontowało trakt porodowy. W ramach inwestycji zaadoptowano nową salę porodową, wymieniono instalacje, zakupiony został nowy sprzęt i wyposażenie.

To drugi etap szeroko zakrojonego remontu placówki, który trwa od lipca 2015. Wtedy właśnie prowadzenie świadczeń na oddziale ginekologiczno-położniczym i na oddziale noworodków przejęło Centrum Zdrowia Tuchów.

– Oddziały nie były remontowane od wielu lat, istniała zatem pilna potrzeba poprawy komfortu pacjentek – tłumaczy prezes CZT Tomasz Olszówka. Dyrektor operacyjny spółki Marcin Tabiś dodaje, że w przypadku projektowania nowego układu pomieszczeń i sanitariatów  zastosowane zostały rozwiązania dobrze sprawdzone  w Tuchowie, które potwierdziły już swoją przydatność.

Wcześniej wyremontowano pokoje pacjentek i wymieniono zabudowę meblową. Teraz zaadoptowano nową salę  do porodów, która  jest wyposażona w dwa, oddzielone od siebie stanowiska. Spółka zakupiła też nowy sprzęt, który niebawem pojawi się na trakcie porodowym. Są to aparaty KTG do ciąży pojedynczej i bliźniaczej, pulsoksymetry, aparat EKG i detektory tętna płodu. W dąbrowskim szpitalu pojawią się też nowe: szafy medyczne, stoliki i wózki oddziałowe. Na oddziale ruszyła wymiana łóżek.

Placówka stawia na indywidualne podejście do każdej z pacjentek, które stosuje personel placówki.
– To rzeczywiście chyba jedna z naszych najmocniejszych stron. Dzięki indywidualnemu podejściu pacjentki są bardzo zadowolone z opieki, możemy sobie na to pozwolić przy obecnej obsadzie personalnej – ocenia lekarz ginekolog położnik  Szymon Wójcik.

W kolejnym etapie remontu zaplanowano między innymi adaptację sali porodów rodzinnych. Jeszcze ważniejsze niż remonty są jednak zmiany w zakresie opieki.
– Kadra wciąż uzupełnia kwalifikacje poprzez cykl szkoleń, który rozpoczęliśmy w Dąbrowie. Na oddziale noworodków wprowadziliśmy całodobową specjalistyczną opiekę lekarzy neonatologów oraz pediatrów – wylicza prezes Olszówka.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi też od maja 2015 roku Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Dąbrowie Tarnowskiej. Na modernizację oddziałów szpitalnych i ZOL-u Centrum zainwestowało dotychczas około 600 tys. zł.  

Centrum prowadzi w Tuchowie zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Gromniku, Jastrzębi, Jodłowce Tuchowskiej, Siemiechowie, Szerzynach, Wierzchosławicach i Wojniczu. Podstawową opieką zdrowotną placówka obejmuje blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu. Centrum Zdrowia Tuchów jest prowadzone przez spółkę pracowniczą.