EMC: personel Szpitala Zdrowie w Kwidzynie podnosi kwalifikacje zawodowe

0
335

Prawie 30 pielęgniarek i położnych ze Szpitala Zdrowie w Kwidzynie uczestniczy  obecnie w kursie „Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego”. Kurs obejmuje 108 godzin dydaktycznych, z czego zajęcia teoretyczne trwają 38 godzin, a zajęcia praktyczne 70 godzin.

Pielęgniarki i położne odbywają staż w poradni kardiologicznej kwidzyńskiego szpitala. Kurs zakończy się w czerwcu 2016 egzaminem i rozdaniem certyfikatów.

– Uważam, że trzeba stale poszerzać swoje kompetencje i wiedzę, bo to otwiera człowiekowi  nowe perspektywy.  Jak najbardziej poleciłabym to szkolenie innym pielęgniarkom i położnym – ocenia Beata Kozak, oddziałowa oddziału noworodków i wcześniaków Szpitala Zdrowie w Kwidzynie.

W maju 2016 rozpocznie się natomiast szkolenie z zakresu szczepień ochronnych, w którym weźmie udział 19 pielęgniarek i położnych z kwidzyńskiej placówki.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych personelu jest jednym z priorytetów Grupy EMC Szpitale, do której  należy  Szpital Zdrowie. Podobne kursy odbywają się obecnie między innymi w Szpitalu św. Rocha w Ozimku i w Szpitalu w Kowarach.

Organizatorem szkoleń dla pielęgniarek i położnych jest centralny dział HR Grupy EMC Szpitale. Kursy dla wszystkich jednostek  EMC przeprowadza firma Meducare. W 2016 roku w szkoleniach, które podnoszą kwalifikacje zawodowe,  weźmie udział kilkaset pielęgniarek i położnych z ponad 1.350 pracujących w całej Grupie.

Grupa EMC Szpitale prowadzi 10 szpitali i 19 przychodni . Ponad 89 procent przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Realizując usługi w ramach systemu publicznego, EMC buduje przyjazny model leczenia, dostosowany do potrzeb każdego pacjenta – od lekarza POZ, poprzez porady specjalistyczne, pełną diagnostykę, leczenie szpitalne, do opieki nad ludźmi starszymi w wyspecjalizowanych ośrodkach lub warunkach domowych.

EMC jest partnerem dla samorządów w całej Polsce. Obecnie szpitale należące do sieci świadczą usługi dla ponad miliona mieszkańców z terenu województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.