EMC: wieloletni dyrektor szpitala z tytułem Menedżera Rynku Zdrowia

0
305


Dr Jarosław Derejczyk ze Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach , należącego do sieci EMC, został nagrodzony tytułem „Menedżer Rynku Zdrowia” w kategorii placówki niepubliczne.

Jarosław Derejczyk to wieloletni dyrektor Szpitala Geriatrycznego w Katowicach i konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii.

Wyróżnienie zostało przyznane 23 października 2017 roku, podczas Gali XIII Forum Rynku Zdrowia, kiedy to ogłoszono Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2016 – wyróżnień, które przyznawane są od dwunastu lat w redakcyjnym głosowaniu przez dziennikarzy miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.

„Portret w tej kategorii przyznajemy za wieloletnie zaangażowanie Pana doktora Jarosława Derejczyka w rozwój jedynego w kraju szpitala geriatrycznego i pasję, z jaką realizuje misję placówki, obecnie jako przewodniczący Rady Naukowej CBR Szpitala Geriatrycznego w Katowicach. Doktor Derejczyk nie ustaje w poszukiwaniu lepszych rozwiązań służących opiece nad osobami starszymi. Edukacja przyszłych pacjentów – tzw. oswajanie starości – stanowi w tym szpitalu priorytet na równi z rozwojem metod diagnostyki i leczenia osób w wieku powyżej 60. roku życia. Przy Szpitalu Geriatrycznym w Katowicach powstało także Centrum Badawczo-Rozwojowe”. – brzmiało uzasadnienie przyznanego wyróżnienia.

Placówka w Katowicach to pierwszy specjalistyczny szpital geriatryczny w Polsce. Prowadzi oddziały geriatryczne – finansowany w ramach NFZ oraz komercyjny, a także poradnie, między innymi dietetyczną, geriatryczną,  kardiologiczną, neurologiczną, okulistyczną oraz medycyny pracy.

W 2015 roku placówka powołała do życia Centrum Badawczo – Rozwojowe, zintegrowane z Centrum Profilaktyki Starzenia. Szpital od lat współpracuje także z ośrodkami akademickimi i szkołami przygotowującymi do pracy z osobami starszymi. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych badaniach gerontologicznych oraz w badaniu biochemicznych czynników długowieczności.

Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju.