Enel-Med: 25 lat firmy rodzinnej

0
978

Centrum Medyczne Enel-Med obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Jest to największa sieć placówek medycznych z polskim kapitałem, jest to także firma rodzinna, w rękach jednej rodziny pozostaje około 65 procent akcji spółki, co daje możliwość utrzymania stabilności zarządczej.

Założyciel Enel-Med Adam Rozwadowski rozpoczynał działalność na rynku medycznym od zorganizowania kliniki stomatologicznej, do której nowoczesne urządzenia sprowadzono z Niemiec.

– Był to pionierski pomysł, a sama inwestycja była trudna ze względów finansowych i z powodu sytuacji, która panowała na polskim rynku na początku lat 90-tych – mówi Adam Rozwadowski, który dodaje też, że gdyby ponownie rozpoczynał działalność, być może pozostałby przy węższej, bardziej technicznej specjalności, jaką jest stomatologia.

W tej chwili spółka posiada ponad 50 gabinetów stomatologicznych.

Ważnymi punktami w rozwoju firmy było wejście w system abonamentowy w roku 1998 i rozszerzenie działalności na inne specjalności, a także debiut giełdowy w roku 2011.

– Po wejściu na giełdę nasza sytuacja finansowa stała się bezpieczniejsza, zaczęliśmy się także bardziej dynamicznie rozwijać – dodaje Adam Rozwadowski.

W ramach Grupy Enel-Med powstało 39 placówek, w tym 2 szpitale działające w Warszawie, 3 ośrodki medycyny sportowej Enel-Sport – w Warszawie i w Łodzi oraz placówka medycyny estetycznej Estell w Warszawie. Spółka zajmuje się pełną obsługą pacjentów – od konsultacji i diagnostyki aż po rehabilitację.

Placówki Enel-Med działają między innymi w centrach handlowych –  Arkadia, Blue City, Promenada i Galeria Północna w Warszawie, w Galerii Krakowskiej w Krakowie, w Arkadach Wrocławskich we Wrocławiu, w Manufakturze w Łodzi i w Kupcu Poznańskim w Poznaniu. Przychodnia Enel-Med będzie także działać w Galerii Młociny, która powstaje na warszawskich Bielanach i ma zostać otwarta w roku 2019.

Adam Rozwadowski zapowiedział niedawno, że nie będzie już ubiegał się o wybór do zarządu spółki w następnej kadencji i że zarekomenduje na to stanowisko syna Jacka Rozwadowskiego, który pełni obecnie funkcję wiceprezesa.

Decyzja związana jest z powołaniem przez obecnego prezesa Enel-Med Fundacji Zdrowia Publicznego „Pro Bono”, której celem będzie ochrona zdrowia oraz edukacja zdrowotna.