Europejski Kongres Medyczny: rozpoczęła się rejestracja uczestników

0
332

Rozpoczęła się rejestracja uczestników Europejskiego Kongresu Medycznego, który odbędzie się w dniach 25 – 27 czerwca 2015 roku w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo. Kongres skierowany jest do osób zainteresowanych ochroną zdrowia i zmianami w tym obszarze.

Podczas kongresu warsztat dotyczący opieki skoordynowanej i praktyki wdrażania innowacyjnych rozwiązań zaprezentuje Lux Med. Prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz będzie także uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat ekonomii w ochronie zdrowia, w którym wezmą także udział: Niti Pall, BUPA, Janusz Cichon, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Jacek Męcina, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Sławomir Neumann, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Adam Kozierkiewicz z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ,  Mirosław Manicki z Oxford Policy Management oraz Cezary Włodarczyk z Uczelni Łazarskiego. Moderatorem panelu będzie Robert Mołdach, prezes Instytutu Zdrowia i Demokracji, doradca prezydenta Pracodawców RP.

Pozostałe panele i sesje plenarne będą dotyczyły między innymi systemów IT w ochronie zdrowia, przyszłości polskich szpitali, rozwoju medycyny w powiązaniu z rozwojem gospodarczym, nowej unijnej perspektywy finansowej oraz onkologii.

Organizatorzy chcą zbudować platformę wymiany doświadczeń i koncepcji oraz zainicjować merytoryczną dyskusję o problemach i wyzwaniach sektora medycznego.

Do udziału w panelach dyskusyjnych zostali zaproszeni między innymi przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, samorządu województwa pomorskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Polskiej Unii Onkologii

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a o rejestracji uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat programu oraz rejestracji znajdują się na stronie
www.ekm.amberexpo.pl