GNS: będziemy zmieniać szpital w Giżycku

0
305

Zarząd Szpitala Giżyckiego chce jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Wszystkie zmiany, których się dokonuje na rzecz pacjenta, wymagają trudnych decyzji i powodują dużo napięć bo naruszany jest dotychczasowy porządek – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital. 

W ubiegłym tygodniu Konsorcjum Lekarzy Świadczeniodawców Szpitala Giżyckiego negatywnie oceniło dotychczasowe kierowanie spółką Szpital Giżycki przez Grupę Nowy Szpital i w oświadczeniu przekazanym radnym powiatu postulowało rozwiązanie umowy z operatorem placówki.

Lekarze twierdzili, że w szpital się nie rozwija, obniża się jakość usług, sprzęt szpitalny jest w złym stanie, personel sprzątający otrzymuje niskie pensje, a pacjenci czekają w długich kolejkach na leczenie.

Czytaj: Giżycko: lekarze nie chcą Grupy Nowy Szpital >>>

– Rozumiemy niezadowolenie pracowników zwalnianych. To zawsze jest dla nich bardzo trudne. Jednak będziemy zmieniać szpital, aby pacjenci byli zadowoleni i będziemy starali się przekonywać jak największą grupę pracowników do tego, że pacjent jest naszym celem. Pracownicy deklarują, że dobro pacjenta jest dla nich najwyższym celem, w związku z tym mamy nadzieję, że się z nimi porozumiemy – mówi Marcin Szulwiński.

Szpital w Giżycku posiada 247 łóżek na 10 oddziałach. Prowadzi też 15 poradni specjalistycznych, 9 pracowni, zakład fizjoterapii, oferuje nocną i świąteczną pomoc lekarską.

Do Grupy Nowy Szpital placówka należy od 2013 roku. W roku 2013 Grupa rozpoczęła tutaj eksperymentalny projekt „Najlepszy Szpital.Giżycko“, który następnie został rozszerzony na inne placówki. Celem projektu jest poprawa zadowolenia pacjentów z usług świadczonych przez szpital. Zmiany rozpoczęto badaniem opinii mieszkańców. Później jego pracownicy wspólnie z zarządem pracowali nad takimi zmianami, które były odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i pacjentów.

Projekt została nagrodzony w konkursie Magellan Awards 2013.

Czytaj na ten temat: Grupa Nowy Szpital: nagroda za kampanię informacyjną >>>

GNS zarządza trzynastoma szpitalami działającymi w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim.