Katowice: CM Signum w nowej siedzibie

0
610


Centrum Medyczne Singum z Katowic we wrześniu 2017 roku zmieniło siedzibę. Obecnie mieści się budynku Cube Centrum Handlowego Bażantowo, przy ulicy Bażantów. Nowa placówka posiada trzykrotnie większą powierzchnię od dotychczasowej.

Centrum mieści się na pierwszym piętrze nowego budynku. W nowej siedzibie do dyspozycji pacjentów są wszyscy lekarze – specjaliści, którzy dotychczas współpracowali z Centrum. Poprzednia siedziba Centrum Singum mieściła się przy ulicy Hierowskiego, na parterze bloku mieszkalnego.

Centrum Medyczne Signum oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne w ponad 40 poradniach, medycynę pracy oraz diagnostykę laboratoryjną.

Działa tutaj także certyfikowane Centrum Medycyny Podróży oraz poradnia medycyny pracy. Oferowana jest nocna i świąteczna pomoc lekarska.

Usługi placówki są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ zawarty na rok 2017 ma wartość ponad 400 tysięcy złotych (dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie dermatologii, laryngologii, neurologii, okulistyki, pulmonologii). Centrum współpracuje także z ubezpieczycielami, takimi jak Alianz, Signal Iduna, PASM, a także z sieciami medycznymi: Medicover i CMP.

Placówkę prowadzi Beata Handwerker-Kustrzępa, Janusz Kustrzępa, s.c.