Klinika z Czech partnerem Dolnośląskiego Centrum Ginekologii

0
310

Dolnośląskie Centrum Ginekologii z Wrocławia zyskało nowego partnera – czeską placówkę GynCentrum Ostrava. Jest to nowoczesna klinika specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu niepłodności już od 1993 roku.

GynCentrum jest również certyfikowaną instytucją szkoleniową dla lekarzy i położnych. W placówce zatrudniony jest personel posługujący się między innymi językiem polskim.

We współpracy z GynCentrum wrocławskie Centrum będzie przygotowywać pary borykające się z problemem z zajściem w ciążę do zabiegu in vitro, który będzie wykonywany w Ostravie.

Dolnośląskie Centrum Ginekologii powstało w 2002 roku. Zostało założone i jest kierowane przez dr n. med. Mariusza Markuszewskiego. W 2012 roku zyskało nową lokalizację i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Placówce zaufało już ponad 23 tysiące pacjentów.

Klinika oferuje porady i zabiegi w zakresie ginekologii, urologii i proktologii. Program badań prenatalnych dostępny jest nieodpłatnie w podstawowym zakresie dla wszystkich uprawnionych i objętych tym programem grup pacjentek.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu pacjentów, Centrum rozszerzyło zakres usług o endokrynologię, radiologię (USG piersi, jamy brzusznej, stawów, tarczycy itd.), psychologię i pełną diagnostykę laboratoryjną z badaniem nasienia włącznie.

Placówka współpracuję także z kliniką Parens z Krakowa i wspólnie przygotowuje pary do zapłodnienia in vitro.

Placówka mieści się we Wrocławiu przy ulicy Powstańców Śląskich 48.