Łódź: nowa siedziba przychodni Blue Medica

0
317

Przychodnia Blue Medica, działająca dotychczas w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 249, zmieniła siedzibę i mieści się teraz przy ulicy Zgierskiej 211 (w Centrum Handlowym Vis a Vis). Nowa placówka zapewnia wyższy standard obsługi niż dotychczasowa.

Przychodnia została wyposażona w nowe meble i sprzęt medyczny, poza tym posiada znacznie więcej miejsc parkingowych, a wejście bezpośrednio z parteru stanowi udogodnienie dla osób starszych i chorych.

Blue Medica oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistów w ramach kontraktu z NFZ (diabetologia, neurologia) oraz konsultacje specjalistów w ramach wizyt prywatnych (w tym ortopedy, okulisty i alergologa).

Oprócz przychodni przy ulicy Zgierskiej Blue Medica prowadzi placówkę zlokalizowaną w Dłutowie przy ulicy Polnej 4, która oferuje podstawową opiekę zdrowotną oraz badania EKG, USG, RTG i badania laboratoryjne.

Poza tym Blue Medica prowadzi w Łodzi na terenie Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki poradnię diabetologiczną, zajmującą się diagnostyką i leczeniem cukrzycy, finansowanym w ramach kontraktu z NFZ. Świadczenia w zakresie diabetologii i dermatologii oferuje także poradnia specjalistyczna Blue Medica przy ulicy Ogniskowej 16 w Łodzi. Świadczenia są komercyjne oraz finansowane w ramach kontraktu z NFZ.

Blue Medica, zapowiada, że już wkrótce będzie prowadzić sieć liczącą kilkadziesiąt przychodni lekarskich. Spółka planuje skonsolidować część rynku tworząc grupę Blue Medica. W gestii zainteresowania sieci są zarówno placówki oferujące świadczenia finansowane przez NFZ jak i komercyjne.

Zakończenie rozbudowy sieci planowane jest na 2020 rok. Rozwój ten będzie możliwy dzięki funduszowi WinVentures, który zainwestował w marcu 2017 roku w Blue Medica prawie 30 mln zł.