Mavit: przesiewowe badania słuchu

0
465
Szpital Centrum Medycznego Mavit w Katowicach

W trosce o prawidłowy rozwój słuchu u dzieci Centrum Medyczne Mavit rozpoczęło cykl badań przesiewowych, mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę przeprowadzania regularnych badań słuchu, które pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości.

W związku z tym 13 października 2018 w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit w Katowicach odbędzie się Biała Sobota, w ramach której  będą przeprowadzane bezpłatne przesiewowe badania słuchu centralnego dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Wykonywane będzie podstawowe badanie słuchu, pomiar ciśnienia w uchu środkowym oraz testy na niedosłuch centralny, dostępne będą także konsultacje ze specjalistą audiologiem.

Z raportów GUS wynika, że z roku na rok wzrasta liczba dzieci, u których rozwija się problem ze słuchem – w grupie ponad 80 tysięcy dzieci w wieku 7 lat przebadanych w 2016 roku u prawie 20 procent, czyli  u 16 tysięcy dzieci, wykryto zaburzenia słuchu. Problemy ze słuchem mogą wynikać z niewłaściwie leczonego zapalenia ucha środkowego, a także coraz częściej z nadmiaru decybeli w otaczającym świecie.

Centrum Medyczne Mavit prowadzi w Katowicach Szpital Specjalistyczny przy ulicy Szopienickiej, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu okulistyki, laryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.

W Warszawie Mavit prowadzi szpital okulistyczny mieszczący się przy ulicy Podleśnej 61, na Bielanach, oraz ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.