Medica-Med: nowe usługi rehabilitacyjne

0
363

Centrum medyczne Medica-Med z Pruszkowa wprowadziło do swojej oferty nowe świadczenia rehabilitacyjne dla osób z problemami związanymi z nietrzymaniem moczu. Jest to kompleksowa terapia opierająca się na nieinwazyjnych, bezbolesnych i skutecznych metodach rehabilitacji, dobranych indywidualnie.

Świadczenia są komercyjne.

Celem fizjoterapii jest nauka świadomości własnego ciała (kontrola postawy ciała, oddechu, ochrona przed obciążeniami), nauka prawidłowego skurczu mięśni dna miednicy, stabilizacja mięśni dna miednicy  a także poprawa siły i wytrzymałości ogólnej oraz mięśni dna miednicy.

Szerokie spektrum działania fizjoterapii uroginekologicznej obejmuje również opiekę fizjoterapeutyczną kobiet w okresie ciąży i połogu.

Medica-Med działa od 2006 roku, od lutego 2016 mieści się w nowej siedzibie, mieszczącej się przy ulicy Ołówkowej 1E w Pruszkowie 

Przychodnia świadczy usługi opieki zdrowotnej w ramach umowy z NFZ oraz na zasadach komercyjnych, głównie w zakresie rehabilitacji. W placówce działają poradnie specjalistyczne: rehabilitacyjna oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dorosłych.

Medica-Med świadczy także usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej (fizjoterapia ambulatoryjna, ośrodek dzienny rehabilitacji ogólnoustrojowej), rehabilitacji w warunkach domowych oraz w zakresie profilaktyki prozdrowotnej, w ramach której prowadzone są bezpłatnie zajęcia rehabilitacyjne w szkołach podstawowych oraz na Uniwersytecie III Wieku.