Nagroda dla Fundacji Medicover

0
457

Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, prowadzony przez Fundację Medicover, otrzymał złoty laur w prestiżowym, międzynarodowym konkursie The International CSR Excellence Awards 2018. Nagrodą dla Fundacji jest statuetka w formie kryształowego serca, przyznawana organizacjom, „które mają serce i zmieniają świat na lepsze”.

Zwycięzców szóstej już edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej Ceremonii w The Royal Academy of Dramatic Art (RADA) w Londynie, 16 lipca 2018 roku.

Fundacja Medicover z Programem PoZdro! zwyciężyła w kategorii „Komunikacja”. Została wybrana spośród ponad 100 innych nominowanych organizacji, które rywalizowały o złote, srebrne i brązowe laury w 24 kategoriach.

The International CSR Excellence Awards jest dorocznym konkursem, organizowanym przez brytyjską The Green Organisation. Honoruje firmy oraz instytucje z całego świata wyróżniające się odpowiedzialnymi społecznie, dobroczynnymi inicjatywami. Statuetki o symbolicznym kształcie serca, przyznawane laureatom, znaczą pryzmat nominowanych przedsięwzięć.

W roku 2018 Fundacja Medicover otrzymała złote serce za skierowany do uczniów i ich rodzin, prowadzony w Polsce od 2014 roku, Program PoZdro!. Profilaktyczno-edukacyjna, holistyczna inicjatywa przeciwdziała epidemii cukrzycy typu 2, nadwadze i otyłości wśród polskich dzieci. Skalą działań w różnej formie objęła dotąd ponad 60 tysięcy uczniów. W ramach Programu, w szkolnych badaniach przesiewowych sprawdzony został stan zdrowia 24 tysięcy uczniów, określający ryzyko zachorowania danego dziecka na cukrzycę typu 2. Ponad 3 tysiące uczniów ze stwierdzonymi czynnikami zachorowania, w gronie rodziny zostało objętych przez Fundację 2-letnim cyklem bezpłatnej, Zintegrowanej Opieki Indywidualnej, między innymi konsultacji ze specjalistami, warsztatów edukacyjnych, atrakcyjnych zajęć sportowych.

Program PoZdro! ma na celu poprawę stanu zdrowia, samopoczucia i kondycji fizycznej dzieci, by pomóc im wyjść grupy ryzyka, podnieść świadomość zdrowotną i żywieniową całych rodzin, ale również szerzej – całego społeczeństwa.  PoZdro! co roku prowadzi ogólnopolskie akcje społeczno-edukacyjne, promujące zdrowy styl życia, dla których okazją jest obchodzony corocznie 14.11 Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Ich ambasadorami, ze względu na młodą grupę odbiorców, są między innymi popularni youtuberzy młodego pokolenia.

W ostatnich latach, Fundacja Medicover została doceniona w tym konkursie aż czterokrotnie.

W roku 2017 trzy statuetki – złoto, srebro i brąz – zostały przyznane za skalę, formułę i efekty działania Programu PoZdro!; działalność charytatywną, akcje i organizację Wolontariatu Pracowniczego; przeprowadzenie pierwszej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii.

W edycji 2016 Fundacja otrzymała złoty laur za całokształt aktywności na rzecz zdrowego społeczeństw – projektów podnoszących świadomość, edukacyjnych, profilaktycznych i charytatywnych, zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski.