Orpea Polska inwestuje w klinikę rehabilitacyjną

0
376

Jesienią 2018 roku rozpocznie się budowa pierwszej kliniki rehabilitacyjnej pod marką Clinea Kliniki sieci Orpea Polska. Na działce o powierzchni ponad 5 tys. m kw. przy ulicy Mrówczej 124 (tuż przy stacji kolejowej Warszawa Międzylesie) powstanie obiekt z nowoczesną bazą rehabilitacyjną do fizykoterapii i kinezyterapii, między innymi z basenem i kriokomorą.

Otwarcie kliniki jest planowane na 2020 rok.

W klinice będą między innymi  sale pobytu dziennego, restauracja, własna kuchnia, biblioteka, a także duży ogród terapeutyczny. Dużym atutem jest doskonała lokalizacja – bezpośrednie sąsiedztwo stacji kolejowej Warszawa Międzylesie i innych środków komunikacji miejskiej oraz infrastruktury handlowo-usługowej (centrum handlowe, kawiarnie, restauracje).

– Rehabilitacja Międzylesie będzie najnowocześniejszą kliniką w Warszawie, odpowiadającą na duże potrzeby pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, neurologicznymi i ortopedycznymi – mówi Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu Orpea Polska.

Obiekt będzie charakteryzować wysoki standard wykończenia. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie około 10 tys. m kw, na co składać się będzie 5 kondygnacji naziemnych oraz podziemny parking.

Oprea Polska (wcześniej MEDI-system) działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w dziewięciu nowoczesnych ośrodkach – domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych, głównie na Mazowszu, a także w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living).

Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi domów opieki są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. Usługi Orpea Polska są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny).

Orpea Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Firma jest częścią największej  w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku,  z potencjałem blisko 87 000 miejsc (ponad 850 placówek) w 10 krajach europejskich, a także w Brazylii i Chinach.