Piła: Ars Medical bez kontraktu na internę

0
606

Od 1 kwietnia 2018 roku Ars Medical z Piły nie posiada kontraktu z NFZ na prowadzenie oddziału chorób wewnętrznych. Fundusz nie przedłużył z placówką umowy na te świadczenia. Ars Medical od roku 2016 działa w nowym obiekcie o powierzchni ponad 5 tys. mkw.

Realizacja tej inwestycji, której koszt wyniósł ponad 60 mln zł, była powodem przyznania pod koniec 2016 roku Zygmuntowi Malinowskiemu, prezesowi zarządu, Ars Medical sp. z o.o. tytułu Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia, w kategorii – placówki prywatne.

W wyniku rozbudowy dotychczasowego obiektu w jednej lokalizacji skupione zostały wszystkie etapy prowadzenia pacjenta – od lekarza pierwszego kontaktu, poprzez poradnie specjalistyczne, diagnostykę, gabinety zabiegowe, izbę przyjęć, hospitalizację, sale operacyjne czy pooperacyjny dział intensywnej opieki medycznej.

Ars Medical działa od 1991 roku, kiedy powstała spółka cywilna, funkcjonująca przez dłuższy czas jako Klinika Ars Medical. Wówczas na III piętrze budynku byłego szpitala miejskiego w Pile uruchomiono poradnię internistyczno-kardiologiczną oraz pracownię diagnostyki kardiologicznej.

Działalność zaczęła się rozwijać po wykupieniu budynku od samorządu w roku 2006. W roku 2012 rozpoczęto rozbudowę placówki. Inwestycja była dofinansowana ze środków unijnych w ramach inicjatywy Jessica WRPO na lata 2007-2013.

Ars Medical prowadzi oddziały szpitalne: internistyczno-kardiologiczny, onkologii i chemioterapii, paliatywny, hematologii oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej. Prowadzi poradnię medycyny rodzinnej, 23 poradnie specjalistyczne, medycynę pracy, pracownie diagnostyczne (diagnostyka kardiologiczna, endoskopia, mammografia, RTG, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, diagnostyka laboratoryjna oraz mikrobiolobia). Placówka posiada między innymi salę hybrydową, w której wykonywane są zabiegi w oparciu o najmniej inwazyjne procedury.

Ars Medical oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Działa przy Alei Wojska Polskiego 43.