Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało w tym tygodniu do konsultacji społecznych dwa projekty rozporządzeń dotyczące produktów i wyrobów leczniczych. Projekt zarządzenia skierował do konsultacji także prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej »

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia budzi sprzeciw przedsiębiorców

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawcy obszernie omawia temat kalkulacji kosztów świadczenia opieki zdrowotnej oraz identyfikowania i gromadzenia w systemie finansowo – księgowym od rejestracji kosztów rzeczywistych po kalkulację kosztów w module kontrolingowym.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji społecznych trzy projekty rozporządzeń. Projektowane akty prawne dotyczą substancji pomocniczych, substancji czynnych oraz odpadów medycznych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Główny Inspektor Sanitarny skierował do Pracodawców RP projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wymagań i sposobów unieszkodliwiana odpadów medycznych i weterynaryjnych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przesłało do konsultacji społecznych 9 projektów rozporządzeń, które dotyczą między innymi rachunku kosztów, świadczeń gwarantowanych, standardów w opiece okołoporodowej, produktów leczniczych oraz odpadów medycznych i weterynaryjnych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekty rozporządzeń dotyczących karty urodzenia, karty zgonu, oświadczeń świadczeniobiorców, umów w sprawie udzielania świadczeń, map potrzeb zdrowotnych oraz świadczeń gwarantowanych.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Kancelaria Fortak & Karasiński informuje, że w ostatnich dniach opublikowane zostały dwa projekty zarządzeń prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące zawierania umów z NFZ.

Więcej »

Senat zdecydował: karetki bez akcyzy

Na 67. posiedzeniu 4 grudnia 2014 roku Senat przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która zwalnia z akcyzy karetki pogotowia. Zwolnienie obejmie samochody osobowe wykorzystywane do ratowania życia i zdrowia, jeżeli spełniają normy właściwe dla ambulansów ratunkowych i ruchomych jednostek intensywnej opieki medycznej.

Więcej »

Alert konsultacyjny

W ostatnich dniach listopada 2014 roku opublikowano projekty nowych zarządzeń prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące zawierania umów w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, leczenia stomatologicznego oraz leczenia szpitalnego.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przesłało Pracodawcom  RP do konsultacji pięć projektów rozporządzeń, dotyczących statusu NFZ, wzorów oświadczeń, zawierania umów z NFZ i świadczenia usług oraz map potrzeb zdrowotnych.

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »