Panel logowania

» Zapomniałeś/aś hasła?

Kontakt

Pracodawcy Medycyny Prywatnej

03-826 Warszawa
ul. Chodakowska 24 lok. 11
NIP: 521-333-80-33
biuro@medycynaprywatna.pl

Numer konta bankowego:
60 1750 0012 0000 0000 2668 9252

O związku

Organizacja Pracodawcy Medycyny Prywatnej zrzesza prywatnych świadczeniodawców usług medycznych, wśród których znajdują się liderzy rynku pracowniczych programów zdrowotnych, spółki giełdowe oraz lokalni pracodawcy ochrony zdrowia, stanowiący ważne ogniwo w systemie zdrowia publicznego.

Więcej »

Projekty przepisów

Alert konsultacyjny

Minister zdrowia skierował do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych oraz projekty dwóch rozporządzeń dotyczących świadczeń gwarantowanych oraz przyjęć na kierunki lekarskie.

Więcej »

MZ: projekty rozporządzeń dotyczące zmian w pakiecie onkologicznym

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji trzy projekty rozporządzeń dotyczące zmian w tzw. pakiecie onkologicznym. Proponowane zmiany uwzględniają uwagi ekspertów. W przedstawionych projektach między innymi uelastyczniono regulacje dotyczące obowiązkowego składu konsylium.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP poinformowali o tym, że minister zdrowia skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia dotyczącego określenia wysokości opłat za krew i jej składniki.

Więcej »

NFZ: projekt zarządzenia w sprawie świadczeń wysokospecjalistycznych

NFZ opublikował projekt zarządzenia dotyczący warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju na leczenie szpitalne – świadczenia wysokospecjalistyczne. Projekt dotyczy rozliczania niektórych świadczeń oraz pobytu pacjentów na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii po zakończeniu tych świadczeń. 

Więcej »

Projekt ustawy w sprawie e-zwolnień przyjęty przez Sejm

Sejm przyjął projekt ustawy dotyczący e-zwolnień. Zgodnie z projektem lekarz nie będzie musiał wypisywać papierowych druków i przekazywać ich oryginału do ZUS, a kopii do pracodawcy. Zarówno ZUS, jaki pracodawca, dostaną informację o zwolnieniu lekarskim drogą elektroniczną.

Więcej »

Alert konsultacyjny

NFZ skierował do konsultacji społecznych dwa projekty zarządzeń dotyczące programów zdrowotnych oraz kart DiLO. Natomiast Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji trzy projekty rozporządzeń dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, chorób zakaźnych oraz substancji stwarzających zagrożenie.

Więcej »

Alert konsultacyjny

Pracodawcy RP poinformowali o otrzymaniu od senatora Jana Rulewskiego w celu zaopiniowania „koncepcji zmian w zakresie wieku emerytalnego oraz wprowadzenia bezpłatnych leków dla niektórych grup”. 

Więcej »

Alert konsultacyjny

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji.

Więcej »

Pierwsze czytanie ustawy o leczeniu niepłodności

9 kwietnia 2015 roku w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o leczeniu niepłodności. Projekt ten, podobnie jak jeden z projektów przedstawionych przez SLD, zawierających podobne rozwiązania, trafi do prac sejmowej Komisji Zdrowia.

Więcej »

Projekt ustawy: zamiast Komisji Trójstronnej będzie Rada Dialogu Społecznego

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że projekt ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, która zstąpi Komisję Trójstronną, został przekazany do konsultacji społecznych. Dokument przygotowali i uzgodnili przedstawiciele organizacji pracodawców, związków zawodowych oraz resort pracy. 

Więcej »

Komentarz

Koszty opieki zdrowotnej będą rosły

Artur Białkowski, Wiceprezes Zarządu Medicover Polska

Dostęp do świadczeń szpitalnych i skrócenie kolejek – to tematy, które zdominowały  debatę publiczną w sektorze ochrony zdrowia w 2017 roku. Największą zmianę w tym zakresie przyniosła z pewnością tzw. ustawa o sieci szpitali. Jednak na realne efekty wprowadzenia przepisów będziemy musieli zaczekać. 

Więcej »

Wydatki na zdrowie to najlepsza inwestycja

Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med

Ostatnio stało się modne hasło, że wydatki na opiekę medyczną to jest najlepiej zrealizowana inwestycja. W skali mikro widać to od dawna w firmach, gdzie świadomi menadżerowie zapewniają pracownikom dodatkową opiekę medyczną w postaci systemu abonamentowego lub dodatkowych ubezpieczeń. 

Więcej »

Zmianie musi uleć perspektywa, z której patrzymy na służbę zdrowia

Szymon Jankowski, dyrektor kliniki Medi Raj z Gorzowa Wielkopolskiego

Protestujący lekarze twierdzą, że jeśli dołożymy środków do systemu ochrony zdrowia to poprawi się od razu sytuacja i pacjentów, i lekarzy. Nic bardziej mylnego. W obecnym modelu ochrony zdrowia możemy łożyć nawet 30 procent PKB na służbę zdrowia a i tak dla pacjenta nic się nie zmieni.

Więcej »
Zobacz wszystkie komentarze »