PZU Zdrowie: przejęcie kolejnej przychodni

0
284

PZU Zdrowie przejęło kolejna spółkę medyczną – Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie, które jest największą na lokalnym rynku firmą w zakresie opieki specjalistycznej, współpracującą na co dzień z ponad 100 lekarzami specjalistami.

– Ta transakcja to element skutecznej realizacji naszej strategii rozwoju, która zakłada konsekwentne budowanie sieci własnych placówek medycznych w dużych i średnich miastach. Poszerzanie naszej infrastruktury zapewnia zachowanie gwarancji dostępności usług, która jest jedną z naszych przewag konkurencyjnych. –  mówi Julita Czyżewska, Prezes PZU Zdrowie.

W ramach aktualnej strategii Grupy PZU jej przychody w obszarze opieki zdrowotnej mają w 2020 wynieść 1 mld zł. Obecnie PZU Zdrowie posiada prawie 50 placówek własnych i współpracuje z blisko 2000 placówek w 50 miastach w Polsce.

Wybór częstochowskiej spółki medycznej tłumaczy Piotr Lizukow, Dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Biznesu, odpowiedzialny za realizację planu akwizycji – Centrum Medyczne Św. Łukasza jest od lat głównym partnerem PZU Zdrowie na terenie Częstochowy, więc było dla nas naturalnym celem akwizycyjnym. Podmiot jest doskonale znany pacjentom ze świetnie funkcjonującej obsługi oraz wysokiej jakości kadry medycznej. Z roku na rok notujemy wzrost polis zdrowotnych PZU na częstochowskim rynku, a dzisiejsza transakcja pozwoli umocnić naszą pozycję – wyjaśnia.

PZU od kilku lat inwestuje w sektor ochrony zdrowia, przejęło już przychodnie między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Radomiu, Opolu, Płocku, Włocławku, Częstochowie czy Jaworznie (sieć przychodni Elvita). Zainwestowało także w Centrum Medyczne Gamma, prowadzące szpital w Warszawie.