RCO: nowy dyrektor medyczny

0
820

Od 1 listopada 2018 roku profesor dr hab.n.med. Zoran Stojcev zastąpił na stanowisku dyrektora medycznego Radomskiego Centrum Onkologii profesora Tadeusza Pieńkowskiego. Profesor Stojcev jest związany z Radomskim Centrum Onkologii od początku istnienia szpitala, jest również kierownikiem oddziału chirurgii onkologicznej.

Zoran Stojcev ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu w Bratysławie w 1988 roku. Rok później rozpoczął pracę na oddziale chirurgii ogólnej szpitala w Słupsku, gdzie spędził 27 lat.  Tam zdobył specjalizację  w chirurgii ogólnej  i chirurgii onkologicznej.

Odbył też wiele staży i kursów w renomowanych ośrodkach w kraju i zagranicą takich jak: Centrum Onkologii w Seulu, Szpital Imperial College w Londynie, St Mark’s Hospital, Szpital Toranomon w Tokyo, Szpitale w Bordeaux, Berlinie i Madrycie, Klinika Chirurgii Onkologicznej w Gdańsku, Centrum Onkologii w Warszawie, Krakowie i Gliwicach.

W ostatnich latach profesor łączył pracę pomiędzy w Radomiu z pracą w Katowicach, gdzie był Kierownikiem Kliniki Chirurgii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W pracy zawodowej łączy aktywność chirurgiczną z prowadzeniem projektów naukowych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji krajowych i zagranicznych oraz członkiem towarzystw naukowych: European Society of Surgical Oncology, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Żywienia Poza i Dojelitowego oraz Polskiego Towarzystwa Badania Raka Piersi.

Profesor Stojcev wykonał ponad 13 000  operacji – tarczycy, żołądka, trzustki, przełyku, wątroby, jelita grubego oraz piersi. Jako pierwszy na Pomorzu rozpoczął leczenie oszczędzające raka piersi.

W Radomskim Centrum Onkologii razem z zespołem chirurgów  codziennie operuje pacjentów z nowotworami piersi, tarczycy, jelita grubego i innych. Jako pierwszy w Radomiu wykonał operację rekonstrukcji piersi u kobiety po mastektomii. Deklaruje, że z powodu objęcia funkcji dyrektora nie odejdzie od stołu operacyjnego, a leczenie nadal będzie jego pierwszym zajęciem.