Ruszyły zabiegi operacyjne w Radomskim Centrum Onkologii

0
627

4 lipca 2018 roku wykonano w Radomskim Centrum Onkologii pierwsze operacje chirurgiczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od 1 lipca 2018 placówka posiada umowę na chirurgię onkologiczną.

Specjaliści z centrum zoperowali dwie pacjentki cierpiące na raka piersi oraz raka żołądka. Pacjentki przebywają obecnie na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii. 

Po tym gdy Radomskie Centrum Onkologii otrzymało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, szpital stał się jedyną w Radomiu specjalistyczną placówką onkologiczną, leczącą kompleksowo nowotwory w zakresie chemioterapii, radioterapii oraz chirurgii onkologicznej.  Wcześniej mieszkańcy Radomia byli zmuszeni do szpitali onkologicznych odległych o 100 km.

Od lipca 2018 roku leczenie chorób nowotworowych prowadzone jest w Oddziale Chirurgii Onkologicznej radomskiego Centrum w sposób skoordynowany, w oparciu o nowoczesne standardy leczenia, w ścisłej współpracy z Oddziałem Onkologii Klinicznej oraz Oddziałem Radioterapii. Oddział ściśle współpracuje także z Pracownią Diagnostyki Obrazowej, Pracownią Endoskopii, Laboratorium Analitycznym i Pracownią Patomorfologii, co pozwala na nowoczesną, szybką i dokładną diagnostykę.

Radomskie Centrum Onkologii otwarto 2 lata temu. W ubiegłym roku szpital otrzymał  imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 76’ Placówka została zakwalifikowana do  systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń szpitalnych  czyli tzw. „sieci szpitali”. 

Radomskie Centrum Onkologii posiada  w tej chwili 100  łóżek dla pacjentów, z czego ponad 20 jest przeznaczonych dla Oddziału Chirurgii Onkologicznej. 

Szpital na Wacynie  zatrudnia  specjalistów onkologów klinicznych,   onkologów radioterapeutów, specjalistów chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, a także psychologów, rehabilitantów, specjalistów medycyny nuklearnej oraz lekarzy innych specjalizacji.