Rzeszów: komercyjna nocna i świąteczna opieka w CM Medyk

0
334

Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa uruchomiło od 1 października 2017 roku prywatną stacjonarną i wyjazdową opiekę lekarską dla dzieci i dorosłych, która funkcjonuje w nocy i w święta w budynku przy ulicy Szopena 1.

W placówce dyżurują lekarze rodzinni oraz pediatrzy. W dni powszednie dyżury lekarza POZ trwają od 18.00 do 23.00, w soboty, niedziele i święta są to godziny od 8.00  do 23.00. W weekendy i święta dostępny jest także lekarz pediatra w godzinach od 9.00 do 19.00. Codziennie od 18.00 do 6.00 realizowane są również wizyty domowe.

Koszt konsultacji na miejscu to 70 zł (lekarz POZ)  lub 80 zł( lekarz pediatra). Koszt wizyty domowej to 220 zł (plus koszty dojazdu, jeżeli wizyta odbywa się po miastem).

Centrum Medyczne Medyk prowadzi 18 placówek medycznych. Ale wizyty z zakresu prywatnej stacjonarnej i wyjazdowej opieki lekarskiej dla dzieci i dorosłych w nocy i święta realizowane są tylko w budynku przy ul. Szopena 1w Rzeszowie. Pozostałe placówki czynne codziennie od 7.00 do 18.00 działają przy ulicach: Dąbrowskiego, Rejtana, Powstańców Warszawy, Szopena, Łukasiewicza, Podkarpackiej, Siemiradzkiego, Hoffmanowej,  Piłsudskiego, Lisa Kuli, Leskiej oraz Obrońców Poczty Gdańskiej.

Centrum prowadzi też przychodnie POZ w Boguchwale i Przychodnię Medycyny Pracy w Mielcu oraz Sędziszowie a także dwie stacje dializ – w Leżajsku oraz w Rzeszowie.

Medyk oferuje usługi podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, pełną diagnostykę oraz rehabilitację. Przy Centrum Medycznym Medyk, ul. Dąbrowskiego 33a, działa także nowopowstały Ośrodek Psychogeriatrii. Placówki sieci oferują także bezpłatne profilaktyczne programy zdrowotne.

Świadczenia oferowane przez Centrum Medyczne  Medyk są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Centrum Medyczne Medyk działa od 1989 roku. Podstawową opieką zdrowotną obejmuje ponad 55 tysięcy pacjentów. Centrum Medyczne Medyk działa jako sp. z o.o. spółka komandytowa. Jej prezesem jest lekarz kardiolog, internista, Stanisław Mazur.