Rzeszów: otwarcie nowej części szpitala Pro-Familia

0
797

W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie otwarto rozbudową część placówki. Dzięki inwestycji szpital zyskał dwukrotnie większą powierzchnię na porodówce i oddziale noworodków z intensywną opieką medyczną. Zwiększyła się także liczba łóżek na innych oddziałach.

Więcej łóżek mają teraz: ginekologia i patologia ciąży, urologia, chirurgia i okulistyka. W wyniku rozbudowy powierzchnia szpitala zwiększyła się z 7 tysięcy metrów kwadratowych do 12 tysięcy metrów kwadratowych.

– W szpitalu zwiększyła się także liczba sal porodowych. Zamierzamy je zorganizować w taki sposób, aby zapewnić kobietom jeszcze wyższy standard i komfort pobytu. Zależy nam na tym, aby czuły się u nas jak w domu – tłumaczy dyrektor, Radosław Skiba. – Mamy nadzieję, że teraz będziemy mogli zapewnić opiekę medyczną każdej pacjentce, która podejmie decyzję o porodzie w naszym szpitalu. Liczbę łóżek zwiększyliśmy dwukrotnie – dodaje dyrektor.

Na oddziale ginekologiczno-położniczym, którego ordynatorem jest dr n.med. Jarosław Janeczko, specjalista ginekolog-położnik, miesięcznie rodzi się około 250 dzieci.

Dwukrotnie zwiększyła się także powierzchnia na oddziale neonatologii i intensywnej opieki medycznej, którego ordynatorem jest dr n.med. Janusz Witalis, specjalista neonatolog. W nowej części szpitala znajduje się w sumie 24 stanowisk dla chorych noworodków. W nowym skrzydle szpitalnym zostanie wyodrębniony oddział okulistyczny, którego nieodłącznym elementem jest nowoczesna sala operacyjna.

Od stycznia 2015 w szpitalu funkcjonować będzie także oddział pediatryczny.
– Od samego początku istnienia Pro-Familii realizujemy plan, aby stworzyć w naszym szpitalu miejsce dla mamy i dziecka, zapewniając kompleksową opiekę medyczną nie tylko noworodkom ale także starszym dzieciom – przekonuje dyrektor.
Nowością w Pro-Familii będą także dwie pracownie endoskopowe, gastroskopii i kolonoskopii, dla dzieci i dorosłych. Integralną częścią nowo otwartego budynku szpitala jest także Centrum Badawczo-Rozwojowe nieinwazyjnych metod terapeutycznych. To pierwsza pracownia termoablacji mięśniaków macicy w Polsce. W placówce odbyły się już pierwsze zabiegi.

Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki, diagnostyka (laboratorium i pracownia USG) oraz poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2014 ma wartość prawie 28 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa (III poziom referencyjny), chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 25 mln zł, a także na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B