Słynna położna w zespole Szpitala Medicover

0
372


Najsłynniejsza położna w Polsce, ekspertka z ponad 30-letnim doświadczeniem – Jeannette Kalyta dołączyła do zespołu specjalistów oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala Medicover.

Jeannette Kalyta jest autorka książki „Położna. 3550 cudów narodzin” i prekursorką zmian w polskim położnictwie. To wykładowczyni i inspiratorka szerzenia dobrych praktyk na kilkudziesięciu konferencjach medycznych. W swojej hierarchii priorytetów zawsze wysoko stawia działania na korzyść podniesienia prestiżu zawodu położnej w Polsce. Jej misją jest, aby kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa, a noworodki były traktowane z szacunkiem.

Szpital Medicover, działający na warszawskim Wilanowie zapewnia indywidualną opiekę lekarzy i położnych podczas porodu. Świadczenia w zakresie położnictwa są komercyjne, ale placówka umożliwia rozłożenie kosztów na raty. Działa tutaj także doskonale wyposażony OIOM dla noworodków.

W 2014 roku Międzynarodowa Komisja ds. Zdrowia (IHC), w uznaniu wybitnej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie opieki położniczej, przyznała placówce wyróżnienie „Five-Star Maternity Care Award”. Dzięki tej nagrodzie, Szpital Medicover dołączył do elitarnego grona szpitali położniczych wyróżnionych pięcioma gwiazdkami.

Oprócz szpitala Medicover posiada w całej Polsce ponad 160 placówek i współpracuje z ponad 1 700 placówkami partnerskimi w całym kraju. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 3000 lekarzy i 1100 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów.