Szpital Specjalistyczny CM MAvit najlepszym prywatnym ośrodkiem okulistycznym w Polsce

0
384

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego Mavit działający w Warszawie zajął czołowe miejsce w Rankingu Szpitali 2017. Placówki oceniano w kategoriach: Najlepszy Szpital, Zaćma, Jaskra, Odwarstwienie siatkówki.

Szpital Mavit wyprzedził kilkadziesiąt ośrodków okulistycznych z całej Polski i zyskując najwyższą pozycję pośród prywatnych placówek, a Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego Mavit w Katowicach znalazł się w pierwszej trójce ośrodków stosujących najlepsze rozwiązania medyczne w leczeniu odwarstwienia siatkówki.

Jak wynika z rankingu Szpitale CM Mavit w Warszawie i w Katowicach są także placówkami oferującymi jedne z najnowocześniejszych sposobów leczenia zaćmy i jaskry. Ośrodki prywatne są doskonałą alternatywą dla szpitali publicznych, w których z roku na rok wzrasta czas oczekiwania na wykonanie poszczególnych procedur okulistycznych.

– Najwyższa pozycja w rankingu „Wprost” wśród szpitali prywatnych bardzo nas cieszy, przede wszystkim dlatego że potwierdza właściwy kierunek dotychczasowych działań. Każdy nasz krok zmierza do tego, aby jak najefektywniej przywracać komfort w widzeniu, a tym samym polepszać jakość życia pacjentów z problemami okulistycznymi – mówi dr Andrzej Mądrala, prezes Zarządu Centrum Medycznego Mavit Sp. z o.o.

Centrum Medyczne Mavit systematycznie inwestuje w nowoczesny sprzęt, oferując najnowsze i najskuteczniejsze technologicznie rozwiązania medyczne. W szpitalu w Warszawie, jako jednym z niewielu ośrodków w Polsce, podczas przeprowadzania operacji usunięcia zaćmy stosowane są nowoczesne urządzenia firmy Alcon: VERION™ Image Guided System oraz Centurion® Vision System. Wykorzystywanie tego sprzętu wpływa na znaczne podwyższenie jakości wykonywanej operacji oraz zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność tej procedury. Podczas zabiegu usunięcia zaćmy wszczepiane są najnowocześniejsze soczewki wewnątrzgałkowe, które mogą przywrócić komfort widzenia sprzed choroby, a nawet go poprawić.

W Szpitalu CM Mavit w Warszawie przeprowadzane są innowacyjne zabiegi z grupy mikroinwazyjnej chirurgii jaskry z wykorzystaniem implantów: iStent, Hydrus, XEN. Procedury tego typu mogą być wykonywane u pacjentów nawet we wczesnym stadium jaskry – spowalniając jej rozwój i przywracając chorym zadowalającą jakość widzenia.

W placówce w Warszawie stosowana jest także nowoczesna metoda leczenia stożka rogówki – wszczepianie pierścieni śródrogówkowych z wykorzystaniem lasera femtosekundowego. Od 2016 roku oferowany jest tutaj innowacyjny zabieg wszczepiania plamkowej soczewki Schariotha, która pozwala na poprawienie komfortu życia pacjentów z suchą postacią AMD i wszczepioną sztuczną soczewką wewnątrzgałkową.

Natomiast w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit w Katowicach stosuje się najnowocześniejsze urządzenie do diagnostyki zeza i oczopląsu GazeLab firmy BCN Innova – jedyne obecne na rynku precyzyjne urządzenie do badania i dokładnego pomiaru ruchomych części oka. Działanie aparatu, oparte na zasadzie wideookulografii, pozwala w obiektywny sposób pozyskać dane służące ocenie, analizie oraz zaplanowaniu leczenia zeza i oczopląsu.

Placówka w Katowicach realizuje procedurę małoinwazyjnej chirurgii jaskry – endoskopową cyklofotokoagulację (ECP). Szpital ten to także jeden z nielicznych ośrodków na Śląsku przeprowadzających zabieg laserowego udrażniania dróg łzowych (przezkanalikowa laserowa dakrocystorhinostomia – LDCR).

Ranking Szpitali 2017 opracowany został przez Centrum Konsultacyjne Medical wydawnictwa Termedia, od ponad 10 lat zajmującego się oceną jakości usług medycznych w Polsce. Ankiety sprawdzające jakość usług realizowanych przez ośrodki okulistyczne zostały opracowane przez ekspertów w dziedzinie okulistyki – pracowników NFZ, profesorów, konsultantów wojewódzkich i krajowych.

Centrum Medyczne Mavit prowadzi w Warszawie przy ulicy Podleśnej Szpital Specjalistyczny, w którym przeprowadzane są operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomii, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne. W Warszawie Mavit prowadzi również ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.

Mavit prowadzi również w Katowicach Szpital Specjalistyczny, oferujący zabiegi w zakresie laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.