20 mln zł kontraktu dla Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego

0
963

Prywatny Mazowiecki Szpital Onkologiczny z Wieliszewa otrzymał na rok 2012 kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia o wartości 20 341 733 zł. Kontrakt jest niższy niż w roku 2011, kiedy to miał wartość 23 093 304,64 zł. Kontrakt finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz leczenie szpitalne.

Na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną przeznaczone jest około miliona złotych kontraktu. Ze środków tych finansowane są świadczenia w zakresie onkologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii onkologicznej oraz badania cytologiczne. Finansowane przez NFZ leczenie szpitalne obejmuje chemioterapię, hospitalizację w zakresie onkologii klinicznej, urologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, a także teleradioterapii i brachyterapii.

Szpital rozpoczął działalność w styczniu 2010 roku. Początkowo nie posiadał kontraktu z NFZ. Starania doprowadziły do podpisania pierwszego kontraktu w kwietniu 2010, a kolejnego we wrześniu 2010. Na cały rok 2010 kontrakt miał wartość 8,7 mln zł.

Szpital posiada 80 łóżek. Blok operacyjny liczy 4 sale (każda przeznaczona do innego rodzaju zabiegów) oraz 6-łóżkowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii.. Szpital organizuje pracę w trzech pionach – łóżkowym, diagnostyczno-zabiegowym i radioterapii. Celem placówki jest zapewnienie kompleksowego leczenia onkologicznego. Szpital prowadzi leczenie w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. Właścicielem placówki jest prywatna Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie.