200 tysięcy pobrań aplikacji mobilnej Medicover

0
321

W październiku 2018 roku Medicover odnotował ponad 200 tysięcy pobrań własnej aplikacji mobilnej, która daje między innymi możliwość wyszukania, umówienia i odwołania wizyty u wybranego lekarza w wybranym mieście.

Dzięki aplikacji można wybrać także placówkę i termin wizyty, a także sprawdzić wyniki badań wraz z komentarzem lekarza, skontaktować się z lekarzem po odbytej wizycie, zamówić recepty na stale przyjmowane leki, czy sprawdzić lokalizację placówek.

– Powstanie naszej aplikacji wiązało się z potrzebą zapewnienia możliwości korzystania z usług w sposób prosty, szybki i dogodny dla pacjentów. Rozwiązanie, które udostępniliśmy pacjentom, to samoobsługowe narzędzie, pozwalające na realne zarządzanie swoim zdrowiem i zdrowiem swojej rodziny – w każdym czasie i z każdego miejsca na ziemi. To, że aplikację pobrano już ponad 200 tysięcy razy to dla nas jasny sygnał, że dla pacjentów jest ona użyteczna i przyjazna – mówi Sonia Kondratowicz, dyrektor ds. rozwoju cyfrowego biznesu w Medicover Polska.

– W ubiegłym roku umożliwiliśmy zapamiętywanie numeru karty pacjenta i logowanie do aplikacji za pomocą Touch ID. Ważną zmianą, którą wprowadziliśmy w ostatnich miesiącach, jest przekładanie terminu wizyty za pomocą jednego przycisku, a także możliwość łączenia kont w profile rodzinne – dodaje Sonia Kondratowicz.

Aplikacja dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne – IOS, Android, Windows 10 i BlackBerry. W 2017 roku Medicover Polska za rozwiązania telemedyczne oraz aplikację mobilną został nagrodzony tytułem Lider Informatyki w konkursie organizowanym przez magazyn Computer World.

Według danych Gemius/PBI, zebranych w kwietniu 2018 roku, ponad 22 mln Polaków używa internetu za pomocą telefonów i tabletów. Polacy są coraz bardziej mobilni – dostrzegają korzyści płynące z używania smartfonów również jako narzędzia wspierającego ich w codziennych aktywnościach.

Aplikacja mobilna Medicover jest odpowiedzią na te trendy i oczekiwania. Opinie i poziom zadowolenia jej użytkowników są stale monitorowane, dzięki czemu wdrażane są kolejne funkcje i rozwiązania.