Technologie w opiece nad seniorami

0
1780

Profesjonalna opieka nad seniorami, rehabilitacja i potrzebny do tego celu sprzęt będą tematem konferencji „Technologie w opiece nad seniorami – rehabilitacja i sprzęt medyczny”, która odbędzie się 26 września 2019 roku w Warszawie. Pracodawcy Medycyny Prywatnej objęli wydarzenie patronatem.

Profesjonalna opieka nad seniorami zyskuje na znaczeniu i zaufaniu. Mimo iż, do tej pory funkcjonowało wiele ośrodków spokojnej starości i domów pomocy, to dopiero od niedawna powstają ośrodki wyspecjalizowane, gwarantujące osobom starszym pełen komfort zamieszkania, leczenia i rodzinną atmosferę w doskonałych warunkach.

Jest to ważne w sytuacji, gdy społeczeństwo na świecie, a także w Polsce coraz bardziej się starzeje. Ten trend oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia w aż tak dużej skali. Jak przewiduje Główny Urząd Statystyczny, w 2035 roku osoby starsze będą stanowiły aż 20 procent Polaków.

Podczas konferencji prelekcje poprowadzą między innymi: Robert Pawliszko – zastępca dyrektora ds. integracji międzypokoleniowej z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i Wrocławskiego Centrum Seniora, który powie na temat aktywizacja społecznej osób starszych na przykładzie działań tej placówki, oraz Małgorzata Nawrot,  koordynator projektu z Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Udział wezmą także: Marek Gabański, prezes portalu i fundacji www.domyopieki.pl, który powie o sposobach wyboru odpowiedniej placówki dla seniora, Aleksandra Szlufik, koordynator programu Ogólnopolska Karta Seniora i Stowarzyszenia Manko, która powie o metodzie aktywizacji w obszarze ekonomii i nowych mediów.

Czytaj także: Zmiany w przepisach dotyczących placówek opiekuńczych>>>

Wśród tematów poruszanych podczas konferencji będą też zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, stanowiącymi element wsparcia w opiece nad seniorami, z systemami e-dokumentacji i zarządzania domem pomocy społecznej, elektronicznej wymiany danych, e-usług, e-zdrowia, technologii cyfrowych, telemedycyny i sprzętu medycznego.

Prelegenci będą także mówili o dostępności opieki geriatrycznej w Polsce, roli instytucji ochrony zdrowia w opiece nad seniorami, form opieki nad osobami starszymi, pomocy społecznej dla seniora, profilaktyki i zachowań prozdrowotnych oraz rehabilitacji.

Konferencja przeznaczona jest dla przedstawiciele centrów aktywności seniora, urzędów miast i gmin, szpitali i przychodni, właścicieli i osób zarządzających domami opieki oraz firmami świadczącymi usługi opiekuńcze, a także dla personelu medycznego.

Udział jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.

Natomiast dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji udział jest płatny.

Uczestnicy maja gwarantowane materiały konferencyjne, przerwy kawowe oraz możliwość konsultacji z ekspertami.

Organizatorem konferencji jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

Rejestracja dostępna na stronie www.pirbinstytut.pl

Kontakt z organizatorem:
Daria Biernacka
mobile: +48/531 375 811
e-mail: daria.biernacka@pirbinstytut.pl