Kolejna edycja konferencji „Systemy dla szpitali i placówek medycznych”
Najważniejszym sojusznikiem współczesnej medycyna jest nowoczesna technologia, która stosowana jest zarówno w diagnostyce i leczeniu jak i w administracji. To właśnie nowoczesnym rozwiązaniom w ochronie zdrowia poświęcona będzie konferencja „Systemy dla szpitali i placówek medycznych”, której kolejna edycja odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Warszawie.
Aplikacje mobilne, roboty wykonujące operacje, możliwość przesyłania i odbioru dokumentacji i zdjęć wykonanych w pracowniach diagnostyki obrazowej to efekt zachodzących zmian technologicznych. Wykorzystywanie nowoczesnych technologii teleinformatycznych daje placówkom ochrony zdrowia możliwość lepszego dbania o zdrowie pacjentów.
Prelekcje w ramach konferencji będą dotyczyły zarówno technologii wykorzystywanych w leczeniu jak i rozwiązań przydatnych w zarządzaniu i w kontakcie z pacjentem.
Poprowadzą je między innymi: Ewelina Miller – adwokat, partner w kancelarii E i M Miller Adwokaci Sp. P., która zajmie się tematyką błędów medycznych, dr n. med. Tomasz Maciejewski – dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, który powie o tym, w jaki sposób komunikacja może być kluczem do budowania marki szpitala czy dr Zofia Skrzypczak – kierownik Zakładu Gospodarki Rynkowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, która zajmie się tematem zasobów ludzkich w polskim systemie ochrony zdrowia na tle innych krajów europejskich.
Natomiast Paweł Tomaszewski – kierownik ds. rozwoju i sprzedaży, Schrack Seconet Polska Sp. z o. o. przedstawi system przyzywowy i komunikacji IP jako nowoczesne narzędzie służące do sprawnej i efektywnej opieki nad pacjentem.
Prelegentem będzie także mecenas Paweł Kaźmierczyk z Kancelarii DZP.
Wśród poruszanych podczas konferencji tematów znajdą się także zagadnienia dotyczące najnowszego sprzętu, systemów wspierających zarządzenia placówką medyczną, tematyka RODO w ochronie zdrowia, dokumentacji medycznej (podpisu elektronicznego, archiwizacji dokumentacji, ochrony danych medycznych), a także telemedycyny i nowoczesnych metod kontaktu z pacjentem.
Prelegenci będą także mówić na temat outsourcingu usług w ochronie zdrowia, zastosowania druku 3D w medycynie, zarządzania finansami czy marketingu medycznego.
Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawiciele prywatnych i publicznych placówek ochrony zdrowia oraz administracji publicznej, kadry menedżerskiej z działów administracji, IT , finansów, zamówień, HR oraz zakładów diagnostyki obrazowej i zakładów diagnostyki laboratoryjnej.
Udział w konferencji jest bezpłatny dla wyżej wymienionych osób.
Dla pozostałych uczestników udział jest płatny.
Organizatorem konferencji jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu. Pracodawcy Medycyny Prywatnej objęli wydarzenie patronatem.
Więcej informacji na stronie: http://pirbinstytut.pl/
Rejestracja dostępna jest na stronie: http://pirbinstytut.pl