Prawie 300 porodów w szpitalu Gajda-Med w Pułtusku

Oddział ginekologiczno-położniczy szpitala Gajda-Med
W ciągu pierwszego półrocza 2019 roku w Szpitalu Powiatowym Gajda – Med w Pułtusku na świat przyszło 293 dzieci. Tylko w lipcu szpital powitał na świecie 19 nowych obywateli.
Pacjentki, które rodzą w szpitalu w Pułtusku, to głównie mieszkanki powiatu pułtuskiego, ale także Ostrołęki, Warszawy, Nasielska, Kadzidła, Makowa Mazowieckiego i Wyszkowa.
Na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala jest 25 łóżek, oddział jest wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, między innymi kolposkop, detektor tętna płodu (KTG), kardiomonitor, EKG, USG 3D, pompę infuzyjną czy aparat do znieczulenia ogólnego.
Działają tutaj także cztery sale rodzinne VIP (jednoosobowe) oraz cztery sale dwuosobowe.
Pacjentki mają w nich do dyspozycji wygodne łóżka sterowane pilotem, meble na rzeczy osobiste, telewizor, czajnik, miejsce do spożywania posiłków, w pełni wyposażony kącik dla noworodka, miejsce do odpoczynku dla przebywających z pacjentką bliskich osób.
W szpitalu działa także nowoczesny oddział neonatologiczny wyposażony w inkubatory, respiratory oraz inny niezbędny sprzęt medyczny.
Z uwagi na warunki lokalowe oraz dobrą opiekę zainteresowanie szpitalem Gajda – Med jest bardzo duże wśród kobiet oczekujących potomstwa.
Rekordowy pod względem liczby urodzonych dzieci był także dla szpitala w Pułtusku rok 2018, kiedy to na świat przyszło tutaj ponad 500 dzieci.
Czytaj także: Szpital Gajda-Med poprawia wyniki finansowe>>>
Szpital prowadzi w sumie 8 oddziałów, a także poradnie POZ, poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne oraz ZOL.
Szpital należy do Grupy Kapitałowej Gajda-Med, która posiada 22 placówki, zlokalizowane w Warszawie, Pułtusku oraz kilkunastu miejscowościach województwa mazowieckiego.
Centrum Medyczne Gajda-Med powstało w 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda.