Szpital Medicover nawiązuje współpracę z Uczelnią Łazarskiego
Wielospecjalistyczny Szpital Medicover z Warszawy wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2021/22 nawiązał współpracę z niepubliczną Uczelnią Łazarskiego. W ramach tej współpracy studenci kierunku lekarskiego będą mogli zdobywać wiedzę w oddziałach klinicznych szpitala pod okiem specjalistów.
Studenci będą odbywać praktyki i uczestniczyć w zajęciach z zakresu kardiologii, kardiochirurgii, chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa oraz anestezjologii i intensywnej terapii w oddziałach klinicznych Szpitala Medicover.
Przyszli lekarze będą mogli zdobywać wiedzę pod kierunkiem wybitnych specjalistów szpitala, a także zapoznawać się z najnowocześniejszymi metodami leczniczymi.
-Jesteśmy dumni ze współpracy z Uczelnią Łazarskiego i z radością oddajemy przyszłych adeptów sztuki medycznej w ręce naszych najlepszych ekspertów, takich jak dr hab. Paweł Derejko, dr hab. Maciej Kielar, dr hab. Krzysztof Wróbel, dr n. med. Ewa Kurowska, lek. med. Ewelina Pirsztuk i dr n. med. Paweł Siekierski oraz ich zespołom – zapowiada Anna Nipanicz-Szałkowska, dyrektor Szpitala Medicover.
-Czujemy się wyróżnieni, wiedząc, że będziemy mieli istotny wpływ na kształcenie przyszłych kadr medycznych. To duża odpowiedzialność, ale i zaszczyt. Może się tak oczywiście zdarzyć, że z niektórymi z dzisiejszych studentów rozpoczniemy kiedyś współpracę w naszym szpitalu. Z dużą ciekawością podchodzimy do tego projektu – dodaje.
-Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że kolejny tak znakomity szpital dołącza do grona partnerów Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. Zależy nam, aby jak najwięcej wiedzy przekazać przez praktykę, dlatego nasi studenci mają zapewniony dostęp do nauki w najlepszych placówkach. Stawiamy na pracę w małych grupach pod okiem wykwalifikowanej kadry, korzystając z najnowszych materiałów edukacyjnych i rozwiązań technologicznych – mówi dr hab. Paweł Olszewski, Dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.
W roku 2021/22 na kierunku lekarskim na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego studiować będzie łącznie 360 studentów.
Uczelnia jest jedną z czterech niepublicznych uczelni w Polsce, które kształcą lekarzy. Pozostałe to: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie oraz Wyższa Szkła Techniczna w Katowicach.
Czytaj: Ogłoszono limity przyjęć na studia lekarskie >>>
Tym, co wyróżnia studia lekarskie na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego, jest indywidualizacja procesu nauczania. Na Wydziale znajduje się nowoczesne Centrum Nauk Podstawowych i Przedklinicznych, składające się z pracowni naukowych podstaw medycyny i pracowni nauk morfologicznych.
Zajęcia prowadzone są również w Centrum Symulacji Medycznych, które powstało w ramach projektu „Centrum Symulacji Medycznych MedExcellence. Doskonałość w kształceniu” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Niewielka liczba studentów na wydziale pozwala na przywrócenie relacji mistrz – uczeń, która w standardowym systemie kształcenia powoli zanika. Pozwala również na integrację samych studentów i możliwość maksymalnego wykorzystania ich unikatowych, osobistych umiejętności.
Szpital Medicover to działający od 2009 roku prywatny, wielospecjalistyczny szpital zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Wilanów. W ramach placówki działa 9 specjalistycznych oddziałów zapewniających 175 łóżek (w tym w ramach Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej).
Zatrudnionych jest tutaj około 350 lekarzy i 290 pielęgniarek. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy pacjenci Szpitala Medicover otrzymują pomoc medyczną na najwyższym światowym poziomie. Kompetencje placówki potwierdzają liczne certyfikaty i akredytacje, w tym ISO 9001:2015 oraz akredytacja Ministerstwa Zdrowia. Szpital oferuje najnowocześniejsze metody leczenia, w tym operacje z wykorzystaniem robota da Vinci (najwięcej wykonywanych zabiegów w Polsce).
Czytaj także: Szpitale: Medicover i Mazovia wykonują zabiegi z robotem da Vinci >>>