Pracodawcy Medycyny Prywatnej organizatorem webinariów na temat flebotomii
Forum Medycyny Laboratoryjnej Pracodawców Medycyny Prywatnej było pomysłodawcą i współorganizatorem cyklu bezpłatnych webinariów pod tytułem – Środy z flebotomią. Dotyczyły one zasad pobierania krwi do badań laboratoryjnych i wpływu tego procesu na jakość badań.
Spotkania były kierowane do nauczycieli na kierunku opiekun medyczny i słuchaczy tych kierunków, a także opiekunów medycznych pracujących w zawodzie oraz pielęgniarek.
Tematyka webinariów związana była ze zmianą programową w kształceniu opiekunów medycznych i nowymi kompetencjami, jakie otrzymają przedstawiciele tego zawodu, w tym możliwość pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych.
Czytaj także: Uregulowane zostaną zasady wykonywania kilkunastu zawodów medycznych>>>
Wykłady prowadzili specjaliści w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, między innymi dr n. med. Tomasz Anyszek, pełnomocnik zarządu ds. medycyny laboratoryjnej w spółce Diagnostyka, Danuta Kozłowska, dyrektor ds. medycznych w spółce Diagnostyka, Dawid Bochenek i dr n.med. Urszula Mantaj z firmy Diagnostyka, lekarz Michał Milczarek, dyrektor operacyjny Alab Laboratoria oraz dr n. med. Iwona Kozak-Michałowska, dyrektor ds. nauki i rozwoju Synevo,
Uczestnicy spotkań na żywo mogli zadawać pytania ekspertom, mogli także odtwarzać wykłady w późniejszym terminie. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, w każdym z nich brało udział kilkaset osób, w sumie skorzystało z nich prawie tysiąc osób. Uczestnicy wysoko ocenili spotkania, dając im ocenę merytoryczną 4,9/5.
Cykl został uruchomiony wspólne z fundacją Opiekun Medyczny oraz firmami, które dostarczają systemy do pobierania krwi: Greiner, Sarstedt oraz Becton Dickinson.
Webinaria odbywały się od 12 stycznia 2022 w każdą środę. Ostatnie spotkanie odbyło się 9 lutego 2022.
Po zakończeniu wykładów uruchomiona zostanie e-akademia na stronie Fundacji Opiekun Medyczny, gdzie będą dostępne materiały ze spotkań.
Czytaj także: Forum Medycyny Laboratoryjnej popiera zmiany w kształceniu opiekunów medycznych>>>