Szpital Pro-Familia wspiera bank mleka we Lwowie
Zdjęcie: Szpital Pro-Famiia
Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa wspiera działania zmierzające do otwarcia Banku Mleka Kobiecego w Prenatalnym Centrum we Lwowie, gdzie na świat rocznie przychodzi 6 tysięcy dzieci.
Eksperci z Ukrainy odwiedzili szpital Pro-Familia i mogli zobaczyć jak pracuje Bank Mleka w tej placówce, porozmawiać ze specjalistami, a podczas praktycznego szkolenia zyskać wiedzę w zakresie organizacji i prowadzenia tego typu jednostki.
Spośród wszystkich noworodków urodzonych co roku w Prenatalnym Centrum we Lwowie około tysiąc stanowią dzieci urodzone przedwcześnie z niską i skrajnie niską masą ciała. Wzmożona praca placówki spowodowana jest dużym napływem przesiedleńców ze wschodniej części Ukrainy, gdzie obecnie toczą się najcięższe walki. Utworzenie we Lwowie Banku Mleka Kobiecego odegra dużą rolę w ratowaniu życia wcześniaków.
Bank Mleka Kobiecego w szpitalu Pro-Familia został otwarty w roku 2018 jako pierwsza w regionie tego typu jednostka. Jest to profesjonalne laboratorium, które pozyskuje pokarm od honorowych dawczyń, zajmuje się jego badaniem, specjalistycznym przetwarzaniem i przechowywaniem, by bezpieczny trafił do potrzebujących dzieci.
Alab laboratoria zaangażowane w działania na rzecz Ukrainy
Szpital Pro-Familia, zlokalizowany przy ulicy Witolda 6B w Rzeszowie, prowadzi oddziały: ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci, ortopedyczno-urazowy, chirurgii kręgosłupa oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne, poradnię podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.
Szpital Pro-Familia prowadzi też przychodnię przy ulicy Podpromie 8/1A w Rzeszowie. Oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne.
Placówka w roku 2020 została uznana za najbezpieczniejszy szpital w Polsce w rankingu organizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz dziennik Rzeczpospolita. W rankingu oceniana była między innymi wysoka jakość opieki, dostęp do kompleksowej diagnostyki oraz personel i jego kwalifikacje.