Affidea: badania profilaktyczne w kierunku nowotworów płuc

0
814

Sieć placówek onkologicznych Affidea bierze udział w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, którego zadaniem jest wczesne wykrywanie raka płuc. Mieszkańcy wybranych powiatów województwa mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, umożliwiających wczesne wykrycie nowotworu.

Program „Wczesne wykrywanie raka płuc” obejmuje badanie tomografii komputerowej, które wykonywane jest bezpłatnie każdemu pacjentowi, który jest w wieku 55-75 lat oraz opcjonalnie osobom z nowotworowym wywiadem rodzinnym i palącym papierosy lub inne wybory tytoniowe przez 20 lat.

W województwie mazowieckim bezpłatne badanie można wykonać w placówce Affidea w Otwocku. Programem objęci są pacjenci z powiatów: żuromińskiego, przasnyskiego, sokołowskiego, makowskiego, mławskiego, pułtuskiego, sochaczewskiego, węgrowskiego, grójeckiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego, siedleckiego, wyszkowskiego, sierpeckiego, gostynińskiego, nowodworski,ego wołomińskiego, ciechanowskiego i piaseczyńskiego.

W województwie warmińsko-mazurskim bezpłatne badanie można wykonać w placówkach Affidea w Olsztynie przy ulicach Niepodległości 44,  Żołnierskiej 18 oraz 18a, a także w Bartoszycach przy ulicy Kardynała Stefana wyszyńskiego 11. Badania dostępne są dla mieszkańców powiatów: braniewskiego, nowomiejskiego, ełckiego, olecko-gołdapskiego, węgorzewskiego, gołdapskiego, mrągowskiego, iławskiego i piskiego.

Firma Affidea (dawniej Euromedic) zarządza  w Polsce siecią 29 centrów diagnostycznych. Większość z nich jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, tworząc unikalną więź współpracy z zespołami klinicznymi sektora publicznego.

Affidea  w Europie prowadzi 197 centrów medycznych na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie. W Polsce firma Affidea obecna jest od 2000 roku.