Affidea Polska konsoliduje rynek usług diagnostycznych w Polsce

0
292

Affidea Polska, obecna w Polsce od 15 lat sieć centrów diagnostycznych i radioterapeutycznych, zainwestowała w trzy wyspecjalizowane pracownie diagnostyczne: NZOZ Diagnosis-Radom, NZOZ Radiologica-Rzeszów oraz NZOZ Diagnosis-Krosno. Tym samym umacnia swoją obecność w województwie mazowieckim oraz poszerza zasięg swojej działalności o województwo podkarpackie, w którym do tej pory nie była obecna.

Spółki NZOZ Diagnosis-Radom, NZOZ Radiologica-Rzeszów oraz NZOZ Diagnosis-Krosno to nowocześnie wyposażone pracownie diagnostyczne oferujące badania za pomocą rezonansu magnetycznego oraz – w przypadku Rzeszowa – także tomografu komputerowego, zlokalizowane przy Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, Szpitalu MSWiA w Rzeszowie oraz Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.

Zakup pracowni diagnostycznych wzmacnia pozycję firmy Affidea na rynku wysokospecjalistycznych usług diagnostycznych w Polsce, czyniąc ją aktywnym konsolidatorem rynku. To również kolejny krok do dalszego rozwoju spółki w kierunku rozbudowy infrastruktury oraz poszerzania gamy świadczeń.

– Inwestycja w te trzy doskonale wyposażone pracownie diagnostyczne, od wielu lat cieszące się zaufaniem szpitali, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz pacjentów pozwolą nam kontynuować realizację strategii zakładającej zwiększanie dostępu chorych do bezpłatnych, wysokospecjalistycznych usług diagnostycznych w Polsce. Zamierzamy rozwijać pracownie w oparciu o standardy obowiązujące we wszystkich naszych placówkach oraz o nasze międzynarodowe doświadczenie – mówi Wojciech Mizerka, Członek Zarządu Affidea Polska.

Akwizycje umacniają pozycję sieci w województwie mazowieckim, a także poszerzają zasięg jej działalności o województwo podkarpackie,  w którym do tej pory nie była obecna.

– Naszym nadrzędnym celem jest docieranie z wysokiej jakości usługami diagnostycznymi  i radioterapeutycznymi do chorych w całej Polsce, również tych zamieszkujących mniejsze miejscowości. Tym bardziej cieszymy się więc, że z naszych usług blisko miejsca zamieszkania korzystać będą mogli mieszkańcy Podkarpacia, a także mieszkańcy południa Mazowsza, którzy do tej pory odwiedzali nasze placówki zlokalizowane w innych częściach Polski – mówi Agnieszka Szydłowska, Dyrektor Regionalna Affidea Polska.

Pacjenci nadal będą mogli w niezakłócony sposób wykonywać badania w pracowniach w ramach kontraktu z NFZ, a także na zasadzie prywatnej odpłatności.

Firma Affidea Polska obecnie zarządza rozbudowaną siecią 32 centrów diagnostycznych zlokalizowanych w 9 województwach, zapewniając pacjentom kompleksową diagnostykę obrazową z zakresu rezonansu magnetycznego (MR), tomografii komputerowej (TK), RTG, USG, a także pozytonowej tomografii komputerowej PET-CT MR i gamma kamera.

Większość centrów jest ściśle zintegrowana ze szpitalami, współpracując z zespołami klinicznymi sektora publicznego.