Affidea Polska: nowy dyrektor finansowy

0
605


Z początkiem czerwca 2015 roku stanowisko dyrektora finansowego w firmie Affidea Polska (dawniej Euromedic) objęła Anna Kozłowska. Będzie ona odpowiedzialna za całościowe zarządzanie polityką finansową spółki w Polsce i na Litwie.

Wojciech Mizerka, dotychczasowy CFO i COO Affidea Polska, pozostaje na stanowisku członka zarządu i dyrektora operacyjnego ds. onkoterapii i diagnostyki obrazowej.

Anna Kozłowska przed objęciem stanowiska CFO w Affidea Polska przez 7 lat pracowała jako dyrektor finansowy – członek zarządu w firmie Canon Polska. Była odpowiedzialna między innymi za proces przejęcia spółki OCE Poland, a następnie jej integracji z firmą Canon czy projekt Euro 2012 związany ze sponsorowaniem przez firmę mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Anna Kozłowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie, na której uzyskała tytuł magistra ekonomii. W roku 2012 ukończyła studia podyplomowe na kierunku prawo dla managerów na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Affidea (dawniej Euromedic) jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej.

Firma zatrudnia prawe 6 000 specjalistów medycznych. Posiada centra w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Rosji, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie.  W Polsce firma Affidea obecna jest od 2000 roku.