Affidea: wyróżnienie za standardy jakości

0
566

Cztery placówki Affidea, jako jedyne w Polsce, otrzymały wyróżnienie w rankingu Eurosafe Imaging Star przyznawanym przez Europejskie Towarzystwo Radiologiczne (European Society of Radiology).

Cztery gwiazdki oznaczają, że placówki znalazły się w wąskim światowym gronie pracowni spełniających bardzo wysokie standardy związane z jakością badań diagnostycznych oraz ochroną radiologiczną pacjentów.

Odznaczenie placówek Affidea jest docenieniem przez niezależne gremium wdrożenia przez nie nowoczesnej technologii Dose Excellence – oprogramowania pozwalającego na podanie pacjentowi jedynie optymalnej dawki promieniowania, która nadmiernie nie obciąża jego organizmu, a jednocześnie zapewnia konieczny do właściwego leczenia wysokiej jakości obraz diagnostyczny.

Obecnie status czterech gwiazdek mają wszystkie placówki Affidea w Gdańsku (działające przy ulicach: Polanki, Nowe Ogrody oraz Powstańców Warszawskich) i w Kielcach, a już kolejne starają się o otrzymanie tego prestiżowego wyróżnienia. W trakcie procesu weryfikacyjnego jest obecnie placówka Affidea Zielona Góra, działająca przy ulicy Towarowej, w budynku, w którym działa filia Zastal Centrum Medycznego Aldemed.

– Podstawową zasadą stosowaną w ramach ochrony radiologicznej pacjenta jest zasada ALARA (as low as reasonably achievable). Oznacza ona, że stosujemy tylko dawki niezbędne do uzyskania jak najlepszego jakościowo obrazu. Dzięki programowi Dose Excellence dawki mogą być odpowiednio dopasowywane indywidualnie do każdego pacjenta i uzależnione od danych zgromadzonych w trakcie poprzednich badań – informuje dr Barbara Tomicka-Szymańska, dyrektor medyczny, radiolog z Centrum Affidea Gdańsk.

– Dose Excellence nie tylko pomaga wyznaczyć odpowiednią dawkę promieniowania pacjentowi, ale również automatycznie porządkuje dane z poprzednich badań w odpowiednim centrum, aby można było łatwo i skutecznie kontrolować zastosowanie dawek w kontekście konkretnego pacjenta. – dodaje dr Barbara Tomicka-Szymańska.

Firma Affidea (dawniej Euromedic) jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w  ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) w Europie. W 179 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia badania diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. Dostarcza również zdalną diagnostykę, oferując wielomodułowe usługi z zakresu teleradiologii.

Firma zatrudnia prawie 6 000 specjalistów medycznych. Posiada centra na Węgrzech, w Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Turcji, Czechach, Portugalii, Bułgarii, Szwajcarii, Irlandii oraz na Litwie. W Polsce firma Affidea obecna jest od 2000 roku.