Agia Medica: nowe usługi w zakresie transportu i ratownictwa

0
819


NZOZ Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Agia Medica z Zielonej Góry rozszerzyła zakres swojej działalności o transport sanitarny i ratownictwo medyczne. Oferta usług w tym zakresie skierowana jest do pacjentów przychodni, szpitali a także innych placówek medycznych.

Agia Medica oferuje w ramach nowych usług: przewóz pacjentów do domów, szpitali i przychodni, przewóz pacjentów pomiędzy szpitalami i przychodniami, zabezpieczenie medyczne imprez masowych i sportowych, międzynarodowy transport medyczny oraz transport krwi i materiałów biologicznych. W związku z rozwojem nowych usług placówka zainwestowała w nowoczesne ambulanse marki Mercedes Sprtnter i Volkswagen T6 oraz profesjonalny personel medyczny. Nowa działalność jest prowadzona od  listopada 2013 roku.

Agia Medica oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość ponad 2 mln zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie neurologii, chirurgii ogólnej, neurochirurgii oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a także świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze oraz opiekę paliatywną i hospicyjną.

Poza tym Agia Medica oferuje usługi w zakresie laryngologii, ginekologii, leczenia bólu, pediatrii, psychiatrii, kardiologii, urologii. Prowadzi hospicjum domowe oraz poradnię medycyny pracy.

NZOZ prowadzi przychodnie w Zielonej Górze przy ulicy Wyszyńskiego, a także w Czerwieńsku, w Świebodzinie oraz w Krośnie Odrzańskim. Plan rozwoju firmy zakłada rozszerzenie działalności na rynku medycznym w całym kraju.

Agia Medica sp. z o.o. powstała we wrześniu 2008 roku. Siedziba spółki znajduje się w Czerwieńsku. Spółką kierują lekarze: Mariusz Borowiecki (prezes) i Izabella Kołakowska – Kocz oraz prawnik Lucjan Jamróz (wiceprezesi).