AHP kupił spółkę Carint Scanmed

0
1227

Fundusz Black Lion NFI S.A. oraz spółka zależna Funduszu Scanmed S.A. podpisały umowę sprzedaży udziałów spółki Carint Scanmed Sp. z o.o. firmy świadczącej kompleksową diagnostykę i leczenie w zakresie kardiologii. Udziały kupiła spółka AHP Inwestycje sp. z oo, kontrolowana przez American Heart of Poland S.A. Cena zakupu udziałów wyniosła 16 119 827 zł.

Udziały sprzedane przez Black Lion oraz Scanmed stanowiły 51 procent wszystkich udziałów spółki Carint Scanmed. Cała wartość spółki została określona na 32 miliony złotych.

Spółka Carint Scanmed, utworzona przez Carint Investment i Scanmed S.A., powstała w czerwcu 2010 roku w celu prowadzenia na terenie Scanmed Szpitala Św. Rafała Krakowskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii. Spółka w dalszym ciągu pozostaje najemcą pomieszczeń o powierzchni 1 482 mkw w Szpitalu św. Rafała. Carint Scanmed w ubiegłym roku zanotował przychody z tytułu sprzedaży w wysokości 13.5 miliona złotych oraz EBITDA w wysokości 4.1miliona złotych.

Carint istnieje na rynku medycznym od 2001 roku i świadczy usługi z zakresu kardiologii, w tym wysokospecjalistyczne świadczenia kardiologii inwazyjnej i angiologii. W roku 2007 razem z międzynarodową grupą Gruppo Villa Maria utworzył spółkę G.V.M. Carint. Głównym celem tej spółki otwieranie niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej w szczególności zajmujących się leczeniem inwazyjnym chorób układu sercowo-naczyniowego. Spółka posiada placówki m.in. w Ostrowcu Św., Sanoku, Oświęcimiu.

American Heart of Poland działa od 2000 roku, spółka została założona przez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych w celu stworzenia sieci oddziałów kardiologicznych i angiologicznych. Obecnie grupa posiada 19 placówek, w tym oddział kardiochirurgii z unikalną salą hybrydową, spełniającą najwyższe światowe standardy. Oddziały PAKS mieszczą się w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Starachowicach, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach i Chrzanowie. Mniejszościowe udziały w spółce posiada Advent International, międzynarodowy fundusz private equity.