Akademia Treningu Motorycznego w Enel-Sport

0
796

Enel-Sport, prowadzący placówki w Warszawie i Łodzi, wzbogacił swoją ofertą o Akademię Treningu Motorycznego, opracowaną z myślą o aktywnych sportowo dzieciach i młodzieży.

Trening motoryczny ma na celu poprawę formy sportowej i zdrowia młodych sportowców, co stanowi podstawę bezpiecznego treningu oraz pomaga w osiąganiu lepszych wyników.

Pracując z zawodnikiem, trener motoryczny skupia się na poprawie takich cech, jak: szybkość, siła, zwinność, gibkość, skoczność, koordynacja, stabilność, dzięki czemu trening bezpośrednio przekłada się na korzyści w uprawianej dyscyplinie sportowej.

Trening motoryczny jest również integralną częścią procesu rehabilitacji, stanowiąc jeden z jego ostatnich etapów przed powrotem do pełnej aktywności. Jest on niezbędny w każdej dyscyplinie sportowej, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania sportowca.

Enel-Sport prowadzi  trzy placówki. Od końca 2015 roku w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej 3 (w koronie stadionu Legii Warszawa) działa Centrum Ortopedii i Rehabilitacji .

W kwietniu 2016 w Warszawie, przy ulicy Myśliwieckiej 4A, zostało otwarte Centrum Ortopedii i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży. Placówka składa się z trzech części: medycznej, dedykowanej dzieciom i młodzieży, Centrum Odnowy Biologicznej oraz Centrum Treningu Personalnego.

Od stycznia 2017 roku w Łodzi, w centrum handlowym Manufaktura, przy ulicy Drewnowskiej 58, działa Centrum Ortopedii i Rehabilitacji.

Enel-Sport to placówki Grupy Enel-Med, ktora istnieje od 1993 roku, a od 2011 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W jej skład wchodzą oddziały wysokospecjalistyczne w wielu miastach Polski (między innymi w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach), dwa szpitale medyczne a także klinika medycyny estetycznej Estell.