Akademia Zdrowia Medicover organizatorem zawodów drużyn ratowniczych

0
878


14 czerwca 2014  zakończyły się VII Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego dla Zakładowych Drużyn Ratowniczych „Bezpieczna Firma 2014”. Zawody organizowane są co roku przez Akademię Ratownictwa Medicover, pod patronatem American Heart Association i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zawody odbyły się w Pasymiu, koło Szczytna. Uczestnikami zawodów byli pracownicy z firm z całej Polski, wśród nich znaleźli się reprezentanci różnych, często bardzo odległych branż. Ekipy mierzyły się z różnymi zadaniami takimi jak między innymi atak terrorystyczny w szkole, potrącenie rowerzysty, bójka w lokalnej restauracji czy amputacja stopy. Zawodnicy nieśli pomoc „poszkodowanym”, wykazując się przy tym profesjonalnym podejściem do przygotowanych dla nich zadań oraz wysokim poziomem wiedzy merytorycznej.

W 2014 roku „Bezpieczna Firma” skupiła się na tzw. łańcuchu przeżycia, czyli uniwersalnym sposobie postępowania, kilku podstawowych czynnościach stosowanych w większości sytuacji wymagających interwencji zespołu ratowniczego. Mistrzostwa mają na celu edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy, propagowanie idei tworzenia zakładowych systemów ratownictwa i przygotowanie pracowników do niesienia pomocy w miejscu zdarzenia, podnoszenie kwalifikacji uczestników w obszarze ratownictwa oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielanej pomocy oraz zwiększenie odporności na stres.

W tym roku zwyciężyła ekipa z Man Trucks. Miejsce drugie i trzecie zajęły kolejno T-Mobile Polska oraz Unilever Polska.

Akademia Ratownictwa Medicover powstała w 2005 roku. Edukuje i szkoli w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Od 2013 roku jest Autoryzowanym Centrum Treningowym Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA) w Polsce. Medicover od lat wspiera inicjatywy promujące profilaktykę zdrowotną oraz zwiększające bezpieczeństwo życia i zdrowia pacjentów.