Akcemed: nowa propozycja dla pacjentów po udarach

0
1067

Akademickie Centrum Medyczne z Warszawy rozszerzyło zakres oferowanych usług o trening funkcji poznawczych, przeznaczony dla osób po przebytych udarach, urazach głowy, pacjentów z otępieniem, u których występują zaburzenia lub osłabienie funkcji poznawczych, zwłaszcza dla osób z problemami neurologicznymi.

Oferta jest skierowana do osób ze stwierdzonymi zaburzeniami funkcji poznawczych, w tym do pacjentów z otępieniem, afazją, zaburzeniami uwagi (zespołem zaniedbywania stronnego), ale także do osób zdrowych, które są zainteresowane stymulacją funkcji poznawczych.

Usługi są komercyjne. Pakiet 10 zajęć oferowany jest w cenie 850 złotych. Trening z psychologiem lub logopedą prowadzony jest z wykorzystaniem programów komputerowych i trwa 60 minut.

Akademickie Centrum Medyczne działa od października 2012 roku. Zostało utworzone przez Fundację Nowe Horyzonty oraz Prywatną Wyższą Szkołę Businessu, Administracji i Technik Komputerowych, obecnie to Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych.

W ramach Centrum funkcjonują: przychodnia lekarska, Zakład Diagnostyki Wczesnego Wykrywania Chorób, Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii, Całodobowy Zakład Opieki i Rehabilitacji oraz Dzienny Ośrodek Terapii Poznawczo-Ruchowej.

ACM specjalizuje się w diagnostyce schorzeń neurologicznych, zwłaszcza chorób neurodegeneracyjnych, a także w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu. Przychodnia świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy. Dla zapewnienia kompleksowości usług pacjentom przychodni służy swoim zapleczem Zakład Diagnostyki Wczesnego Wykrywania Chorób z czterema pracowniami: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, USG ( w tym echo serca) oraz RTG. Działa także tutaj w pełni wyposażony Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii.

Całodobowy Zakład Opieki i Rehabilitacji powstał w związku z ogromnym zapotrzebowaniem i z myślą o stacjonarnym pobycie osób dotkniętych schorzeniami neurologicznymi i chorobami neurodegeneracyjnymi, a także po udarach i przebytych urazach. Dla opiekunów osób chorych ACM organizuje otwarte, bezpłatne grupy wsparcia z udziałem psychologa.

Centrum działa w Warszawie w obiektach Prywatnej Wyższej Szkoły Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych przy ulicy Bobrowieckiej.