Akredytacja CMJ dla oddziału PAKS w Bielsku-Białej

0
822


Minister zdrowia przyznał akredytacje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia kolejnym jedenastu szpitalom. Wśród akredytowanych placówek jest II Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku – Białej.

Poza tym akredytację otrzymały: Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach – Sp. z o.o., Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Szpital im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, Centrum Rehabilitacji Rolników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jedlcu, Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Szpital Skawina Sp. z o.o.

Siedem pierwszych szpitali zdobyło akredytację w ramach projektu „Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Akredytację CMJ posiada obecnie 229 placówek. Pełna lista akredytowanych szpitali dostępna jest na stronie www.cmj.org.pl.

Ośrodek PAKS w Bielsku-Białej powstał w 2012 roku. Dysponuje jedną z najnowocześniejszych w Polsce tzw. sal hybrydowych. Umożliwia ona funkcjonowanie interdyscyplinarnego konsylium, tzw. „heart teamu”, który zgodnie z najnowszymi standardami krajowych i europejskich towarzystw kardiologicznych i kardiochirurgicznych, wspólnie decyduje o optymalnym sposobie leczenia osoby chorej na serce.